Jelenlegi hely

Tóth Kinga: Annamária énekel/beszél a csend kötetbemutató

Időpont: 2023. október 5. csütörtök 17:00 órakor
Helyszín: Modem (4026 Debrecen, Baltazár Dezső tér 1.)

 

Tóth Kinga művészkönyve a MagdaFeszt idején jelenik meg AnnaMaria sings/singt/énekel címmel három nyelven a MODEM és a Prae közös gondozásában, aminek performanszára és kötetbemutatójára szeretettel várunk mindenkit október 5-én 17 órakor intézményünkbe.

Az alkotó Mária-énekekkel, imádságokkal, apácaművészettel foglalkozik, párbeszédbe helyezi a hagyományos és a modern női szerepeket, alkotótársaival installációval, hang és videóköltészeti előadással mutatják be a Debrecen Város Kulturális ösztöndíjával is támogatott művészkönyvet, ezzel kapcsolódva Szabó Magda munkásságának szellemiségéhez.

Videóval közreműködnek: Péter Szabina es Bodnár János Kristóf (blanche the vidiot)

Az eseményt megnyitja Vizi Kata, a MODEM ügyvezetője, a szerzővel pedig Kovács Edward, a MODEM kurátorasszisztense beszélget.

Az esemény mindenki számára ingyenesen látogatható!

*Tóth Kinga könyve 5990 Ft-ért a helyszínen megvásárolható.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

 

Még több családi program érdekelne? Hírlevelünkkel nem maradhatsz le semmiről!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Elfeledettnek hitt betegség okoz súlyos fertőzéseket avagy mit kell tudni a szamárköhögésről

Elfeledettnek hittük, de súlyos fertőzést okoz - Mit kell tudni a szamárköhögésről

Barátságosnak hangzó neve jellegzetes tünetére utal: a beteg erős köhögés közben a szamár hangjára emlékeztető elnyújtott hangot hallat. 1954 óta kötelező ellene a védőoltás. Általában ezzel úgy hisszük, hogy le is tudtuk egy életre. Pedig nem!
5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

Van, amikor minden egyszerre történik: a gyerekek beszélnek, a táska nincs bepakolva, a vacsora odakozmál, és persze épp akkor csöng a telefon. Ilyenkor a „kiegyensúlyozott családi élet” kifejezés leginkább egy távoli álomnak tűnik. Pedig nem a nagy, drámai változások segítenek, hanem azok az apró szokások, amik csendben, lassan átrendezik a napjainkat.
5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

Gyerekkorunkban magától értetődő volt, hogy kint játszunk. Faleveleket gyűjtöttünk, kavicsokat raktunk sorba, vagy csak lestük, ahogy a hangyák jönnek-mennek a járdán. Ma sok gyerek idejének nagy része zárt térben telik: iskola, otthon, képernyő.
A női termékenység titkai

A női termékenység titkai

A fogantatás és a születés misztérium. Ma már mintha ezt elfelejtettük volna. Mintha a nők már nem bíznának a testükben és abban, hogy képesek egy gyermeket a világra hozni. Egyre inkább támaszkodnak a külső hatásokra, orvosi segítségre. A külső hatások miatt is, hiszen a társadalom nyomása és a stresszes környezet egyáltalán nem segít a nyugodt gyermekvállalásban.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére