Jelenlegi hely

Nagy hőscincér séta - alkonyati cincérles és fotózás a Debreceni Nagyerdőn

Időpont: 2021. június 12. szombat 19.45
Helyszín: Debreceni Nagyerdő Természetvédelmi Terület

 

Az aktuális családi programokért KATTINTS IDE!
Még több program (börzék, nyílt napok, babamama - és kismama programok, táborok, strandok, játszóterek stb.) ITT!

Az érdeklődők szakvezetéses túrán vehetnek részt, melynek célfaja az alkonyatkor és éjszaka aktív védett nagy hőscincér (Cerambyx cerdo).

Az alkonyati, erdei sétánk során felkeressük azokat az öreg fákat, amelyek alkalmas élőhelyet nyújtanak az olyan korhadó fában fejlődő, impozáns bogaraknak, mint a Natura 2000-es jelölő faj a Nagy Hőscincér vagy a szintén védett Orrszarvúbogár (Oryctes nasicornis).

A résztvevők megismerkedhetnek ezeknek az állatoknak a szokásaival, a Debreceni Nagyerdő Természetvédelmi Terület fontos ismérveivel és kis szerencsével alkalmuk kínálkozhat az akár 6 cm-es testnagyságú nagy hőscincérek fotózására is (elemlámpa is ajánlott a kereséshez). A program során megfigyeljük az alkonyati erdő különböző élőlényeit és meghallgathatjuk a nap végi madárkoncertet.

Helyszín: Debreceni Nagyerdő Természetvédelmi Terület
Időpont: 2021. június 12. (szombat) 19:45
Találkozás: 19.45 óra; Debrecen, a Móricz Zsigmond út és a Benczúr Gyula utca sarkánál
Program időtartama: 19.45 - 21.30
Táv: 1-2 km
Részvételi díj: 500 Ft/fő
Minimum létszám: 4 fő, maximum létszám 9 fő

A program időjárásfüggő és előzetes bejelentkezés szükséges!
Jelentkezési határidő: 2021. június 12. (szombat) 12.00 óra

 

Információ, előzetes bejelentkezés
Koczka András
Tel.: 30/515-3463
e-mail: turizmus@hnp.hu

Forrás

Fotó: Nagy hőscincér nősténye (Fotó-Szabó Tünde)

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

Akár a gyermeki játszótéri barátságokról, akár a felnőttek közötti évtizedes kapcsolatokról van szó, a barátság az egyik legfontosabb kapocs az életünkben. Ezek az idézetek segítenek szavakba önteni azt, amit érzünk – és amit talán nem is tudtunk eddig kimondani.
Barátság világnapja – Ünnepeljük együtt az élet legszebb kapcsolatait!

Barátság világnapja – Ünnepeljük együtt az élet legszebb kapcsolatait!

Július 30. az a nap, amikor a barátságokat ünnepeljük. Az ENSZ által is elismert Barátság világnapja nemcsak arról szól, hogy felhívjuk egy régi barátunkat vagy megköszönjük a társaságot valakinek, aki fontos számunkra, hanem arról is, hogy a család legkisebb tagjai is megtanulják, milyen értékes a barátság.
Hogyan éljük túl a hőséget?

Hogyan éljük túl a hőséget?

Valahogy muszáj lesz. És bár az idei nyár (eddig) kegyesebb hozzánk, mint a tavalyi, a 38°C azért már alkalmas a nyugalom megzavarására. A szenvedés pedig csak a mazochistákat villanyozza fel, a többiek megoldások után kutatnak.
Tíz étel, amit a 10 éve gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

Tíz étel, amit a 10 éves gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

A szülői stresszfaktor egyik okozója a nagy ebédkérdés, amihez nemcsak a mikor mit főzzek, de a megeszi-e a gyerek is hozzájárul. Van pár tippünk kezdőknek és haladóknak.

Partnereink

Hajdúság Éléskamrája
Debrecenimami Partner Karitatív Testület
Ugrás az oldal tetejére