Jelenlegi hely

Mikulás-várás és Fényvonat

Időpont: 2023. december 2. szombat 10:00 órakor
Helyszín: Zsuzsi Erdei Vasút (Debrecen, Ruyter utca)

 

Szeretettel várjuk a kicsiket és nagyokat december 2-án, szombaton egy közös Mikulás-ünnepségre a Zsuzsi Erdei Vasút Ruyter utcai kiinduló állomásán!
Természetesen érkezik hozzánk a Mikulás, aki ezúttal két rosszcsontot is hoz magával. Hogy ki vagy mik ők, nem áruljuk el, legyen meglepetés. A Mikulás nem érkezik üres kézzel, a gyerekeknek sok-sok finomsággal készül, de nekünk előre elárulta, hogy izgatottan várja a találkozást a debreceni gyerekekkel és örömmel várja a részére készített rajzokat, hogy elutazása után emlékezzen mindenkire, akivel találkozott.
A program részeként délelőtt indul a várva várt Mikulás-vonat, naplementét követően pedig a varázslatos ünnepi díszbe öltözött Fényvonat!

RENDKÍVÜLI MENETREND

Délelőtt:
10:00 Mikulás-vonat indulása a Ruyter utcai kiinduló állomásról
10:25 Érkezés Erdészlak megállóhoz
10:25 Találkozás a Mikulással
10:45 Vonat visszaindulása
11:15 Érkezés a Ruyter utcai állomásra

Délután:
16:00 Fényvonat indulása
16:25 Érkezés Erdészlak megállóhoz, majd visszaindulás
17:00 Érkezés a Ruyter utcai állomásra

A vonat mindkét alkalommal csak Erdészlak megállóig közlekedik, és a Ruyter utca, Hétvezér utca és Erdészlak állomásokon áll meg.

PROGRAM

Délelőtt:
- Utazz a Mikulás-vonattal!
- Találkozz a két kis rosszcsont „rénszarvassal” és adj nekik nevet! – helyszín: Erdészlak megálló
- Köszöntsd a Mikulást egy saját rajzzal! – helyszín: Erdészlak megálló

Délután:
- Varázslatos utazás a Fényvonattal 16 órától

UTAZÁSI TARIFA

A rendezvényre kizárólag
- teljesárú jegy menettérti útra 2.000 Ft-os áron és
- kedvezményes jegy menettérti útra 1.500 Ft-os áron váltható.
- 4 éves kor alatt az utazás díjmentes.

Menetjegyet elővételben a Ruyter utca 1. szám alatt található kiinduló állomáson lehet vásárolni.

Jegypénztár nyitvatartási ideje:
- szerda: 8:00-12:00
- csütörtök: 8:00-12:00
- péntek: 8:00-12:00

A menetjegy az esemény napján a vonaton is megvásárolható!


Még több családi program érdekelne? Hírlevelünkkel nem maradhatsz le semmiről!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

10 tavaszindító családi bakancslista

10 tavaszindító családi bakancslista

Márciusban valami megmozdul bennünk. Több fény, enyhébb levegő, hosszabb délutánok – és hirtelen mindenki kimozdulna. A tavasz tökéletes alkalom arra, hogy családként is új ritmust találjatok. Nem kell nagy utazás, nem kell költséges program. Elég néhány tudatos, közösen megélt pillanat. Íme egy általános, bárhol megvalósítható tavaszi bakancslista, amelyből kedvetek szerint válogathattok.
Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Március 22. a Víz Világnapja, amelyet az ENSZ kezdeményezésére 1993 óta ünneplünk világszerte. A cél egyszerű, mégis óriási jelentőségű: felhívni a figyelmet arra, hogy a víz nem korlátlan erőforrás. Gyerekként a víz játék, pancsolás, esőcsizmás ugrálás a tócsában. Felnőttként felelősség is. A jó hír? A kettő összeérhet. Íme 7+1 játékos, mégis szemléletformáló ötlet, amelyet bárhol az országban megvalósíthattok.
Az energai és változás éve lesz 2026 a kínai holdnaptár szerint

Az energai és változás éve lesz 2026 a kínai holdnaptár szerint

A kínai újév a Tűz Ló éve, mely ritka párosítás, így ennek az évnek is különleges áramlása lesz, vége a halogatásnak! Az események ritmusa felgyorsul, 
Hogyan ünneplik a keletiek a tavaszünnepet?

Hogyan ünneplik a keletiek a tavaszünnepet?

Idén, 2026 február 17-én kezdődik a Tüzes Ló éve, egészen 2027 február 5-ig tart. A kínaiul tavaszünnepnek nevezett ünnep a világ népességének egynegyede számára az év legnagyobb és talán leghosszabb ünnepe. 

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére