Jelenlegi hely

Mikulás napi Barango-LÓ

Időpont: 2021. december 4., szombat, 9.00 órától
Helyszín: Mátai Ménes, Nyerges Presszó (Hortobágyi Nemzeti Park)

 

Rendhagyó BarangoLó Mikulás nap alkalmából!

Mikulás nap alkalmából a hagyományos Barango-LÓ ünnepre hangolt programjával várjuk a gyerekeket és szüleiket december 4-én a Mátai Ménesben! A nap során együtt kutatunk a nagyszakállú zsákja után, mely telis-tele van ajándékkal a gyerekek számára. A jól ismert Barango-LÓ-s feladatokon – viseletpróba, patkókeresés, lovaglás, látványpatkolás – túl adventi mézeskalács sütéssel, csikósbemutatóval is készülünk!

Különleges program gyerekeknek, felnőtteknek, kis és nagycsaládoknak, a lovas hagyományok iránt érdeklődő, vállalkozó kedvűeknek egyaránt. A program nem csak vidám és tartalmas családi kikapcsolódás, de mindenki számára játékos fejlődés is egyben.
A résztvevők a Nyerges Presszóban található Információs pultnál való jelentkezés után térképes menetlevelet kapnak, melynek állomásaihoz kapcsolódó feladatok teljesítése a cél.
 
Állomások:
– kocsimúzeum
– sportistálló
-Ménistálló – lóápolási bemutató (maximum 20 fő) 11.00 és 15.00 órakor
– Nyerges presszó
-kovácsműhely – látványpatkolás (maximum 20 fő) 12.00 és 14.00 órakor
– mátai kiserdő
– méneskiállítás – viseletpróba
– lovaglás – gyerekeknek 16 éves korig
-mézeskalács sütés
Időtartam: kb. 3 óra
A részvétel előzetes, írásos regisztrációhoz kötött. Regisztráció: turizmus@hortobagy.eu
Kérjük üzenetében adja meg, családonként hányan érkeznek, milyen korúak a gyerekek és a gyerekek közül hányan szeretnének lovagolni, illetve hogy a délelőtti (9:00-12:00 óráig) vagy a délutáni (12:00-16:00 óráig) turnusra jelentkeznek-e.
Részvételi díj: 3.500 Ft/család (2 felnőtt, 2 gyerek), minden további fő 500 Ft. Mikulás csomag: 500 Ft/gyerek
A rendezvény a mindenkori járványügyi szabályozások szerint kerül megrendezésre, ezért kérjük Önöket, figyeljék ezzel kapcsolatos híradásainkat!

Jelentkezés és további információ

ITT.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az energai és változás éve lesz 2026 a kínai holdnaptár szerint

Az energai és változás éve lesz 2026 a kínai holdnaptár szerint

A kínai újév a Tűz Ló éve, mely ritka párosítás, így ennek az évnek is különleges áramlása lesz, vége a halogatásnak! Az események ritmusa felgyorsul, 
Hogyan ünneplik a keletiek a tavaszünnepet?

Hogyan ünneplik a keletiek a tavaszünnepet?

Idén, 2026 február 17-én kezdődik a Tüzes Ló éve, egészen 2027 február 5-ig tart. A kínaiul tavaszünnepnek nevezett ünnep a világ népességének egynegyede számára az év legnagyobb és talán leghosszabb ünnepe. 
Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

A pingvin-tudatosság napja vagy a Nemzetközi Fókavadászat-ellenes Nap ismerős? Bizony a Madarak és fák napja mellett több tucatnyi, a növény- és állatvilággal kapcsolatos világnap és jeles nap létezik. Összegyűjtöttük őket, segíthet a pedagógusok óvodai, iskolai munkájában de éppúgy egy otthoni beszélgetés elindításában.
Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

A péntek 13 sokakban még ma is óvatos kíváncsiságot vagy akár szorongást kelt. Mintha egy különös, sűrű energia lengené körbe ezt a napot — és talán valóban így van, csak éppen nem úgy, ahogy a modern babona sugallja.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére