Jelenlegi hely

Koncert az Opera és Operett világnapja alkamából

Időpont: 2022. október 24., hétfő 17.00 óra
Helyszín: Csokonai Fórum (4024 Debrecen, Csapó u. 30.)

A teátrum énekkara Bizet Carmen, Puccini Bohémélet, Erkel Bánk bán, Verdi Rigoletto című operáiból válogat, de részletek csendülnek fel a legismertebb magyar operett, Kálmán Imre Csárdáskirálynőjéből, Lehár Víg özvegyéből és a készülő Mágnás Miskából is.

A Csokonai Színház koncertje október 24-én, hétfőn 17 órakor lesz a Csokonai Fórum (4024 Debrecen, Csapó utca 30.) előcsarnokában. Jegyek a Csokonai Színház weboldalán, illetve a Csokonai Fórum jegypénztárában vásárolhatók 2000 forintos egységáron.

A két jeles nap egymás után van a naptárban: október 24-én a magyar operett napját, míg október 25-én újabb ünnepként az opera világnapját ünneplik a zenerajongók.

Az operett napját 2002 óta ünnepeljük Kálmán Imre születésnapja alkalmából, de ugyanerre a napra esik Lehár Ferenc halálának évfordulója is.

Negyedik alkalommal ünneplik október 25-én a világ operaházai és operatársulatai a műfaj világnapját, mely Georges Bizet francia zeneszerző születésnapja.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére