Jelenlegi hely

Itt a vége, fuss el véle! - Kapuzáró a Vojtinában

Időpont: 2022. június 19. vasárnap 10.00-13.00 óra
Helyszín: Debrecen, Nagytemplom mögötti Emlékkert

A Nagytemplom mögötti Emlékkertbe várunk minden kedves érdeklődőt 2022. június 19-én 10.00-től 13.00 óráig!

Ekkor tartjuk ugyanis bábszínházunk évadzáró eseményét, és hagyományainkhoz híven közös búcsúzásra, egy utolsó nagy mókára hívunk minden bábszínház kedvelő családot!
Sok ismerős játék lesz, de új meglepetésekkel is készülünk! A világ sok-sok kalandját sűrítettük bele ebbe a néhány órácskába: megszületünk, lépkedünk - szaladunk, keresünk - találunk, énekelünk - táncolunk, megpihenünk - álmodozunk, csúszunk-mászunk, kötünk- fűzünk… aztán a végén hazamegyünk!

A nap eseményei:

10.00-10.15
Balerina bemelegítés - mozgásra hangolódás Timivel és Dáviddal

10.15-11.00
Pulcinella kertészkedik - a Ziránó Színház vendégjátéka, vásári bábjáték
Pulcinella legjobban enni, inni és aludni szeret, de ezt bűbájos felesége Rosetta nem nézi jó szemmel. Ráadásul itt ez a nyúl, aki dézsmálja a kert gyümölcseit…
Fergeteges humorú bábjáték, élő reneszánsz muzsikával kísérve.

10.15-13.00
Ki korán kel, az sok mindent mi lel! – keresőjátékok

Bábkészítés – zoknibáb, ujjbáb, fakanálbáb, kesztyűsbáb, marionett… – ezt mind elkészíthetitek!

Légy Te is a Vojtina Zenekar tagja! - Gyugyu papa zenesarka

Tengert lépő játékok:
- bemelegítjük a lábakat a nagy tengerlépés előtt
- cipős-cipőfűzős játékok a világ legjobb cipőmárkájára
- ugróiskola tengerlépő cipőkben
- hol a párja - cipőkereső

Miben rejlik Vas Laci ereje:
- egyensúlyozzunk
- gyűjtsünk bátorságot
- ravaszkodjunk

Az égigérő fára csak az tud felmászni, aki…:
- ügyességi játékok

Bohóckodjunk! - piros orrok nőttek a bokrokra…, kire illenek?

Babusgató – csúszó-mászó, ahol a legapróbbak bújócskázhatnak, mászhatnak, csöröghetnek, zöröghetnek

Dobálunk, támadunk, elbújunk! – játékok, meglepetésekkel

13.00 órakor
Búcsútánc Tamival

 

A kényelmet szolgálhatja, ha a családok piknik-plédet, elemózsiát hoznak magukkal!

A rendezvényre 1 éves kor alatt a belépés díjtalan,
1 éves kor felett 1.200 Ft/fő,
kedvezményes jegyár három vagy több fős családok részére1.000 Ft/fő, a helyszínen váltott jegyekre vonatkozóan.

További engedményt kaphatnak – 800 Ft/fő – amennyiben elővételben vásárolják meg a jegyeket 
2022. június 7-től június 17-ig a Vojtina Bábszínház jegypénztárában.

Eső esetén a Bábszínházban kerülnek megrendezésre a programok.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Elfeledettnek hitt betegség okoz súlyos fertőzéseket avagy mit kell tudni a szamárköhögésről

Elfeledettnek hittük, de súlyos fertőzést okoz - Mit kell tudni a szamárköhögésről

Barátságosnak hangzó neve jellegzetes tünetére utal: a beteg erős köhögés közben a szamár hangjára emlékeztető elnyújtott hangot hallat. 1954 óta kötelező ellene a védőoltás. Általában ezzel úgy hisszük, hogy le is tudtuk egy életre. Pedig nem!
5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

Van, amikor minden egyszerre történik: a gyerekek beszélnek, a táska nincs bepakolva, a vacsora odakozmál, és persze épp akkor csöng a telefon. Ilyenkor a „kiegyensúlyozott családi élet” kifejezés leginkább egy távoli álomnak tűnik. Pedig nem a nagy, drámai változások segítenek, hanem azok az apró szokások, amik csendben, lassan átrendezik a napjainkat.
5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

Gyerekkorunkban magától értetődő volt, hogy kint játszunk. Faleveleket gyűjtöttünk, kavicsokat raktunk sorba, vagy csak lestük, ahogy a hangyák jönnek-mennek a járdán. Ma sok gyerek idejének nagy része zárt térben telik: iskola, otthon, képernyő.
A női termékenység titkai

A női termékenység titkai

A fogantatás és a születés misztérium. Ma már mintha ezt elfelejtettük volna. Mintha a nők már nem bíznának a testükben és abban, hogy képesek egy gyermeket a világra hozni. Egyre inkább támaszkodnak a külső hatásokra, orvosi segítségre. A külső hatások miatt is, hiszen a társadalom nyomása és a stresszes környezet egyáltalán nem segít a nyugodt gyermekvállalásban.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére