Jelenlegi hely

Irány a Kossuth tér! Farsangoljunk!

Időpont: 2022. február 25-26-27.
Helyszín: Debrecen, Kossuth tér

 

Február 25-től három napra a Kossuth térre vonulunk, hogy folytassuk télűzésünket a szabad ég alatt. Lépteinket és küzdelmeinket varázslatos népi muzsikák, finom illatok és ínycsiklandozó ételek kísérik majd.

VÁROSI MASKARÁDÉ ÉS MANGALICA FESZTIVÁL A KOSSUTH TÉREN

Február 25-én pénteken délután folytatjuk a mulatságok sorát a Kossuth téren a városi MASKARÁDÉ-n 14 órától a Garagulya Gólyalábas Kompánia, 15 órától a Bürkös zenekar muzsikája mellett az éhséget is csillapíthatják az ide érkező Mangalica Fesztivál kiváló szakácsainak étkei.

Február 26-án – szombaton - 16.30 órától, a Városházától induló télkergető népek a Kossuth téren tanúi lehetnek ama utolsó nagy viadalnak, melyet Konc Király és Cibere Vajda – a bőség és böjt urai – vívnak egymással és tűzre kerül Tél urasága is minden búval, bajjal, betegséggel együtt. 
A muzsikát szolgáltatja: 
14.00: Bíró zenekar
15.00: Sugalló zenekar
17.00: Táncház a Debreceni Népi Együttes és a Sugalló zenekar közös produkciója

Február 27-én vasárnap még mindig tart a jóból a Mangalica Fesztivál finomságainak köszönhetően. A talpalávalót húzza:
11.00: Agyag Banda, 
12.00: Flaska Banda 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Ferenc, János, Borbála, Mikulás... igazán gazdag jeles napokban és különleges alkalmakban december hónap. Mit is csináltak régen elődeink? Honnan tudták, milyen időjárásra számíthatunk vagy kinek hogy hívják majd a jövendőbelijét? 
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.
Egy tészta és sok szósz

Egy tészta és sok szósz

Van itthon egy kis hús, egy kis ez, egy kis az, de mi legyen belőle? Persze a fénysebességénél is gyorsabban, az sem baj, ha a maradékok is eltűnnek… Na erre ideálisak a szószos tésztaételek és egytálételek.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére