Jelenlegi hely

Hullócsillagok éjszakája Hortobágyon

Időpont: 2022. augusztus 11-14., csütörtök-vasárnap
Helyszín: Hortobágy

 

Perseidák meteorraj megfigyelése Hortobágy több helyszínén egyéni jelentkezők részére

Augusztus hónap kiemelkedő látványossága a Perseidák meteorraj. A hullócsillagok megfigyelése kiváló esti programlehetőség. A Hortobágyi Csillagoségbolt-park adottságai még tovább fokozzák az élményt, hisz a fényszennyezés hatása mérsékelt, így sokkal több csillag válik láthatóvá. A hullócsillag megfigyelő túrákat Hortobágy-szerte az alábbi helyszíneken szervezzük, ahol amatőr és képzett csillagászok lézermutató és csillagászati távcsövek segítségével mutatják be az égbolt látható csillagait, egyéb égi jelenségeit, objektumait. Az est fénypontja lesz az ilyenkor látványos csillaghullást eredményező Perseidák meteorraj földi légtérbe kerülő elemeinek megsemmisülése. Napközben már megmutatjuk a mi csillagunkat, a Napot. Minden nap egy speciális eszközzel, a naptávcsővel fogjuk megvizsgálni a Nap felszínét, szombaton pedig az Utazó planetárium előadásain vehetnek részt a világűr csodái iránt érdeklődő kicsik és nagyok.

A programok időjárásfüggőek, a részvételhez előzetes jelentkezés és jegyvásárlás szükséges!
Kérünk minden érdeklődőt, szúnyogriasztót, illetve az időjárásnak megfelelő ruházatot hozzon magával.
Minimum létszám 10 fő, maximum létszám 40 fő.

Programok naponta 14.00-23.00
Esti program kezdete: 19.00
A program vége: 23.00

Programkínálat:
aug. 11-12-13-14.: Perseidák megfigyelése, szafariprogram a Hortobágyi Vadasparkban
aug. 11-12-13-14.: Naptávcsövezés, Napmegfigyelés a HNP Látogatóközpont előtti téren
aug. 12-13-14.: Alkonyati szekértúra a pusztában, csillaghullás megfigyelése Máta-pusztán
aug. 12-13-14.: Alkonyati kisvonatozás, madárles és csillaghullás megfigyelése Hortobágy-Halastón
aug. 12-13-14.: Alkonyati tanyabejárás a Pusztai Állatparkban, égbolt fotózás
aug. 13.: Utazó Planetárium – CsillagMozi a Hortobágyon, vetítések a HNP Látogatóközpont udvarán

Jelentkezési határidő: Minden programra online jegyértékesítés előző nap végéig (24.00 óráig) történik, aznap már csak a szabad helyek függvényében a helyszínen van lehetőség megvásárolni az aznapi programjegyet. Helyfoglalás nincs, a jelentkezéseket a díjak befizetésével tudjuk csak fogadni.

A programot esős idő esetén is megtartjuk!
A részvétel 3 év alatt ingyenes!

Bővebb információ:
Tel.: 52/589-000 (hétfő kivételével 9.00-17.45)

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Elfeledettnek hitt betegség okoz súlyos fertőzéseket avagy mit kell tudni a szamárköhögésről

Elfeledettnek hittük, de súlyos fertőzést okoz - Mit kell tudni a szamárköhögésről

Barátságosnak hangzó neve jellegzetes tünetére utal: a beteg erős köhögés közben a szamár hangjára emlékeztető elnyújtott hangot hallat. 1954 óta kötelező ellene a védőoltás. Általában ezzel úgy hisszük, hogy le is tudtuk egy életre. Pedig nem!
5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

Van, amikor minden egyszerre történik: a gyerekek beszélnek, a táska nincs bepakolva, a vacsora odakozmál, és persze épp akkor csöng a telefon. Ilyenkor a „kiegyensúlyozott családi élet” kifejezés leginkább egy távoli álomnak tűnik. Pedig nem a nagy, drámai változások segítenek, hanem azok az apró szokások, amik csendben, lassan átrendezik a napjainkat.
5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

Gyerekkorunkban magától értetődő volt, hogy kint játszunk. Faleveleket gyűjtöttünk, kavicsokat raktunk sorba, vagy csak lestük, ahogy a hangyák jönnek-mennek a járdán. Ma sok gyerek idejének nagy része zárt térben telik: iskola, otthon, képernyő.
A női termékenység titkai

A női termékenység titkai

A fogantatás és a születés misztérium. Ma már mintha ezt elfelejtettük volna. Mintha a nők már nem bíznának a testükben és abban, hogy képesek egy gyermeket a világra hozni. Egyre inkább támaszkodnak a külső hatásokra, orvosi segítségre. A külső hatások miatt is, hiszen a társadalom nyomása és a stresszes környezet egyáltalán nem segít a nyugodt gyermekvállalásban.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére