Jelenlegi hely

Hogyan őrizzük meg az életkedvünket? – Megoldásközpont PszichoCafé

Időpont: 2021. szeptember 16., csütörtök 18.00-20.00
Helyszín: DG Italiano - ristorante bar pizzeria (Debrecen, Piac utca 39.)

 

Hogyan őrizzük meg az életkedvünket?

Az elmúlt időszak igen megterhelő volt. A pandémia miatt bevezetett korlátozások, a folyamatos újratervezés kimerítette pszichés erőforrásainkat is. Sokan élünk meg kimerültséget, fásultságot és céltalanságot a mindennapjaink során. Mentális energiáink megfogyatkozása nem várt következményekhez, betegségekhez vezethet. Ezért kell foglalkoznunk pszichés jóllétünkkel, amihez a megoldásfókuszú megközelítés gyakorlatias tippeket és életszerű tanácsokat kínál.

Mit tehetünk mentális erőforrásaink feltöltése érdekében? Mi szükséges a pszichológiai jólléthez, boldogságunkhoz? Miben segíthet a pozitív pszichológia? Milyen mindennapi feszültségoldó technikákat érdemes bevetni? Többek közt ezekre a kérdésekre keressük a választ!

A kerekasztal tagjai:

  • Dr. Fodor Szilvia - Pszichológus, egyetemi adjunktus, az ELTE PPK Tanácsadás- és Iskolapszichológia Tanszék oktatója, a Budapesti Európai Tehetségközpont munkatársa, édesanya,
  • Papp Csilla - Média Divízió Igazgató /Lorinvest Zrt./, az Alföld Televízió, író, a HajduPress hírportál, valamint a cég rendezvényszervező ágazatának vezetője, édesanya,
  • Dr. Szemán-Nagy Anita - Klinikai szakpszichológus és pszihoterapeuta, édesanya, illetve
  • Dr. Holló Gábor - Klinikai kutatási munkatárs, volt egyetemi oktató, biológus, édesapa.

Online jegyértékesítés: https://tixa.hu/megoldaskopzpont-pszichocafe-hogy-orizzuk...

A jelenlegi hatályos rendeletek alapján NEM kell védettségi igazolványt felmutatni a rendezvény során!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Van valaki, akit bármikor felhívhatsz? Akivel jókat nevetsz, aki meghallgat, vagy akivel a gyerekeitek együtt nőnek fel? Ma érdemes neki írni egy üzenetet, mert július 30-án van a Barátság Világnapja.
Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

A válás önmagában is komoly veszteség egy gyermek számára. A szülők útjai ugyan különválnak, de a gyermek számára mindketten örökre a szülei maradnak. Éppen ezért különösen fájdalmas, amikor a szülők közötti konfliktus nem ér véget a különválással, hanem a gyermek válik a harc eszközévé.
Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Bár még javában tart a nyári szünet, már megjelent a 2026/2027-es tanév rendjének tervezete. A dokumentum alapján már látszik, mikor kezdődik a tanév, mikor várhatók a szünetek, valamint mikor zárul az első félév.
40 felett az élet – Életközepi kérdések

40 felett az élet – Életközepi kérdések

„Az élet első fele a szöveg megírásának jegyében telik, a második fele pedig a kommentár elkészítése ehhez a szöveghez.” Hogyan simíthatjuk ki az életközepi válság hepehupáit? A megoldást magam is keresem.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére