Jelenlegi hely

Grela Alexandra illusztrátor Elefántfogó című kiállításának megnyitója

Időpont: 2021. december 4., szombat 14.00
Helyszín: Debreceni Irodalom Háza (Debrecen, Péterfia u. 28.)

A Debreceni Irodalom Házában december 4-én 14 órakor kezdődik Grela Alexandra illusztrátor Elefántfogó című kiállításának megnyitója.

  • Bevezető gondolatokat mond: Dr. Puskás István, Debrecen Megyei Jogú Város kulturális alpolgármestere
  • Szakmai köszöntőt mond: Dr. Lakner Lajos irodalomtörténész, a Déri Múzeum tudományos igazgatóhelyettese
  • A kiállítást megnyitja: Berg Judit, író

A megnyitót követően papírszínház előadás kezdődik gyerekeknek: Kiss Judit pszichológus adja elő Lázár Ervin „A hétfejű tündér” című meséjét és a „A vakok és az elefánt” című hindu mesét. 

 A Csimota Könyvkiadó gondozásában megjelent kiadvány illusztrálásáért Grela Alexandra elnyerte a 2021-es „Év illusztrátora” díjat

„Az én mesés adventi kalendáriumom” címmel egy játékos adventi kalendárium meglepetései és papírmajom-készítés várja a gyerekeket Aranyi Fruzsina múzeumpedagógussal.

A helyszínen megvásárolható a művész által illusztrált 55 x Ady című kötet.

A programon kötelező a védettségi igazolvány bemutatása és a maszk viselése! 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére