Jelenlegi hely

Future of Debrecen: Zöld mozi program

Időpont: 2023. október 11. szerda 17:00 órakor
Helyszín: Apolló Mozi (4025 Debrecen, Miklós u. 1.)

 

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt a tizenegyedik Zöld Mozi rendezvényünkre!

A Nagyerdő Hete alkalmából A tölgy - Az erdő szíve című természetfilmet nézhetik meg velünk a természetvédelem iránt érdeklődők. A film egy tölgy életét követi nyomon több évszakon keresztül, melynek során láthatjuk, hogyan fonódik össze a fa élete más élőlények életével is, melyeknek élelmet, búvó-és menedékhelyet biztosít. 

A mozifilmet egy kötetlen beszélgetés követi, ahol a Nagyerdő lesz a központi téma a Nagyerdő Hete alkalmából.

A beszélgetőpartnereink: Dr. Aradi Csaba, ökológus, Zöld Munkacsoport tag, Tóth Máté, természetvédelmi mérnök, Zöld Munkacsoport tag, valamint Váradi Ferenc, rádiós műsorvezető, Zöld Munkacsoport tag.

Gyere, és találkozzunk 2023. október 11-én 16:45 órakor az Apolló Mozi Soós Imre termében! 

Az eseményen a részvétel ingyenes, de a helyek száma korlátozott, ezért kérünk, regisztrálj időben.

https://futureofdebrecen.hu/.../tizenegyedik-zold-mozi-a.../

(Regisztrációt csak egyesével tudunk fogadni, azonban egy e-mail címmel több regisztráció is beküldhető.)


Még több családi program érdekelne? Hírlevelünkkel nem maradhatsz le semmiről!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Bár még javában tart a nyári szünet, már megjelent a 2026/2027-es tanév rendjének tervezete. A dokumentum alapján már látszik, mikor kezdődik a tanév, mikor várhatók a szünetek, valamint mikor zárul az első félév.
40 felett az élet – Életközepi kérdések

40 felett az élet – Életközepi kérdések

„Az élet első fele a szöveg megírásának jegyében telik, a második fele pedig a kommentár elkészítése ehhez a szöveghez.” Hogyan simíthatjuk ki az életközepi válság hepehupáit? A megoldást magam is keresem.
Mindennapi mérgeink

Mindennapi mérgeink

Gondolkodtál már azon, hogy egy-egy furcsa, makacs tünet mögött mi állhat, amire látszólag nincs semmi magyarázat? Mi van, ha a valódi okot a nap mint nap használt kozmetikumaink és vegyszereink összetevői között kell keresnünk? Ha felteszem a kérdést: szerinted hányféle mesterséges anyaggal találkozik a szervezetünk egyetlen nap alatt? Valószínűleg mindannyian alaposan alulbecsülnénk a valóságot. Játsszunk el a gondolattal, és számoljuk össze együtt, mennyi kémiai anyaggal érintkezhetünk a reggeli ébredéstől a villanyoltásig! (A napközben elfogyasztott élelmiszerek és italok összetevőit most szándékosan hagyjuk ki a képletből – a helyzet így is elég megdöbbentő lesz.)
Ha a diagnózis: PCOS

Ha a diagnózis: PCOS

PCOS. Sokan megrémülnek ettől a pár betűtől, amikor elhangzik a diagnózis. Ez egy komplex anyagcsere-zavar, ami a ma Magyarországon minden tizedik nőt érint. A policisztás ovárium szindróma azonban nem jelent feltétlenül meddőséget!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére