Jelenlegi hely

Fekete István állatai

Időpont: 2024. augusztus 10. szombat 09.30​ órakor
Helyszín: Hármashegyalja

Szeretettel meghívunk mindenkit egy különleges eseményre, amely során Fekete István állatai lesznek velünk. Fekete István az egyik legnépszerűbb magyar író volt, nagy sikerű ifjúsági regények, vadász- és állattörténetek szerzője. Műveiben irodalom szintre emelte a természet és a vele harmóniában élő ember ábrázolását.

A Hortobágyi Madárpark - Madárkórház Alapítvány jóvoltából mentett fiókából felnevelt vagy kisebb sérülésből felépült egészséges állatok találnak újra erdei otthonra és állandó, vagy költöző madarak kerülnek vissza a természetbe, hogy újra szabadon élhessenek. Varga Edit természetpedagógiai szakvezető elmeséli hogyan kerültek ide és milyen szerepük van a természet nagy körforgásában!

Programok:
9:30 – Zsuzsi Erdei Vasút indulása Ruyter utcai állomásról
10:30 - Gyülekező és köszöntő
10:45 – Dioráma kiállítás megtekintése, könyvajánló Fekete István könyveiből. Kajla feladatok és pecsétek gyűjtési lehetősége.
11:00 - Kisállatok szabadon engedése
11:30 – Ragadozómadarak és vízivadak bemutatása
12:00 - Közös találkozás Szúval és Zuval
12:30 – Programzárás, vonat visszaindulása Debrecenbe

Fontos tudnivalók:
• Az esemény szabadtéren lesz, ezért javasolt kényelmes túracipőt és réteges, zárt öltözetet viselni, hogy alkalmazkodni tudjunk az időjárási körülményekhez.
• Hozzatok magatokkal elegendő ivóvizet és ha szükséges, szúnyogriasztót.

Csatlakozzatok hozzánk egy varázslatos délelőttre, és tapasztaljátok meg a természet és az állatok különleges varázsát! Várunk szeretettel minden érdeklődőt egy felejthetetlen programra!


Még több családi program érdekelne? Hírlevelünkkel nem maradhatsz le semmiről!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére