A magyar kultúra napja alkalmából várunk minden kedves érdeklődőt az Erdők ölelése, vizek csobogása című könyv bemutatójára, mely a Debreceni Nagyerdőért Természetvédelmi és Kulturális Egyesület gondozásában kerül megrendezésre.
Időpont: 2023. január 19. 17:00
Helyszín: Galéria 21 (4025 Debrecen, Simonffy u. 21.)
------------------------------------
Köszöntő: Halász D. János ügyvezető igazgató - DEMKI
Megnyitja: Marincsák Ibolya elnök - Debreceni Nagyerdőért Egyesület
------------------------------------
2022. október 21-én tartotta a Debreceni Nagyerdőért Természetvédelmi és Kulturális Egyesület immáron a hagyománnyá vált VII. természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró és természetfotós pályázatának díjátadó ünnepségét Budapesten, a Vajdahunyad várban. Az ország minden pontjáról és határon túlról is érkeztek díjazott diákok a programra.
A rendezvényt az Agrárminisztérium részéről Szentpéteri Sándor fő osztályvezető úr nyitotta meg, majd értékelést mondott Finta Éva, József Attila-díja költő, irodalomtörténész, tanár, a Magyar Írószövetség tagja a pályázat szépirodalmi részének zsűri elnöke.
Az irodalmi zsűri további tagjai voltak: Kozák Mari költő, meseíró, Kerecsényi Éva költő tanár, Mohácsi Attila színművész, Balku László író, újságíró. Őt követte a természetfotós zsűrielnök értékelése, melyben dr. Bakó Gábor, légi fényképész kamera konstruktőr értékelte a beérkezett természetfotós pályázatokat. A természetfotós zsűri tagjai volt még Kirsch Teréz, Keresztes József és Csanády Nóra természetfotósok. Értékelő beszédet mondott még Halász Judit Kossuth-díjas színművésznő korábbi zsűrielnök, a pályázat-sorozat szellemi támogatója is.Három korcsoportban (6-9 évesek,- 10-14 évesek,-15-19 évesek) összesen 9 kategóriában 51 fő gyermek lett díjazva.
A pályamunkákból elkészült Erdők ölelése, vizek csobogása című könyv bemutatására várunk minden kedves érdeklődőt!