Jelenlegi hely

Épületbejárás - Tégláskerti Református Templom és Óvoda-Bölcsőde

Időpont: 2023. május 17., szerda 16.30
Helyszín: Debrecen-Tégláskert Református templom  (4030 Debrecen, Szepesi u. 63.)

 

Az ÉPÍTÉSZ/KUL/TÚRA csapata és a HBMÉK közös rendezvényeként hirdetjük soron következő épületbejárásunkat!

Időpont: 2023. május 17., szerda 16.30

Találkozó időpontja, helye: 16 óra 30 perckor, a Debrecen-Tégláskert Református templom előtt (4030 Debrecen, Szepesi u. 63.)

„A magyar reformátusok szellemi központja évszázadok óta Debrecen. A város felé közeledve, már a vonatból jól látható a négy fiatornyos építmény, mely a Tégláskerti Református Missziós Egyházközség temploma. Az építészeti különlegességeket felvonultató remekmű az Ybl és Kossuth-díjas Csete György munkájának köszönhető. Többek között Csete „művei” közé tartozik az ópusztaszeri emlékpark jurtaépületének megalkotása is. Az építész mindig figyelemmel kísérte a város életét, így nagy örömére szolgált, hogy a Tégláskertben felépített templom tervezésével hozzájárulhatott Debrecen lelki és építészeti fejlődéséhez. Csete György életművében mindig is jelentős szerepet kapott a templomépítészet – erről több hazai épület is tanúskodik: Halásztelek, Szent Erzsébet-templom (1981); Füzér, temetőkápolna (1982); Ópusztaszer, Erdők temploma (1991-1998); Kőszeg, Református templom (1996); Beremend, ökumenikus templom (1998); Kiskunmajsa, 56-os kápolna (2002).”

Forrás, bővebben: https://toronytemplom.reformatus.hu/.../tiz-eves-a.../

A templom megtekintése után átsétálunk a Tégláskerti Református Óvoda-Bölcsőde épületéhez, mely rendkívül modern technológiával és magas műszaki tartalommal, a XXI. század igényeinek megfelelően a környezettudatosság jegyében épült.

Bővebben: https://toronytemplomovi.reformatus.hu/

Szakmai idegenvezetőnk China Tibor építész, a csoportot köszönti és az eseményen kísér minket Vas Sándor a Tégláskerti Missziói Egyházközség lelkésze.

MÉK akkreditáció folyamatban

A létszám korlátozott, szíves megértésüket köszönjük!

Rendezvényeink térítésmentesek MINDEN ÉRDEKLŐDŐ számára, de előzetes regisztrációhoz kötöttek!

Regisztráció: epiteszkultura@gmail.com

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

... már ha van nekik ;-) Nem tudom, ti hogy vagytok vele, évekkel ezelőttig azt gondoltam, hogy nincs az mennyiségű szaloncukor, ami nem fogy el decemberben. Általában a Mikulás nap táján vett első zacskók pár nap alatt elfogytak, a fára (vagy inkább csak alá) szánt szaloncukrokat el kellett dugni, hogy megérjék a fadíszítést. Mára változtak az étkezési szokásaink - kevesebb szaloncukrot veszek - és marad az ünnepek után is. Na, attól nem félek, hogy lejár a szavatosságuk, de elgondolkodtam azon, hogy milyen változatos módon lehet még őket felhasználni.
Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Télen sok szülő érzi úgy, hogy az öngondoskodás egy szép, de elérhetetlen fogalom. Mintha ez is még egy feladat lenne a listán, amit jó lenne kipipálni – de valahogy sosem jut rá idő, energia vagy tér. Pedig gyakran nem arról van szó, hogy nem törődünk magunkkal, hanem arról, hogy kevesebből próbálunk ugyanannyit adni. Ha télen azt érzed, hogy fáradtabb vagy, türelmetlenebb, és nehezebb magadra figyelni, az nem kudarc. Ez az időszak eleve többet vesz ki belőlünk, mint máskor.
Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Az év eleje sokaknál nem friss lendülettel indul, hanem csendesebb, nehezebb érzésekkel. Az ünnepek elmúltak, a hétköznapok visszatértek, kint korán sötétedik, és mintha belül is lassabban mozdulna minden. Családként ez gyakran még erősebben érződik: újraindul az ovi, az iskola, a munka, miközben az energiaszintünk nem igazán tart lépést a naptárral. Ha ilyenkor azt érzed, hogy az év eleje inkább nyomasztó, mint lelkesítő – fontos kimondani: nem vagy egyedül, és nem veled van a baj.
Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére