Jelenlegi hely

Endometriózis Világnap 2023

Időpont: 2023. március 3. péntek, 17.00-19.30
Helyszín: Debreceni Egyetem, Általános Orvostudományi Kar, 4032 Debrecen, Nagyerdei krt. 94. (IVDI terem)

Csatlakozz hozzánk 2023. március 3-án és tudd meg, mi az az endometriózis, vagy ha már érintett vagy, tudj meg még többet erről a téged is érintő egészségügyi kihívásról, hallgasd meg szakértőink előadásait és találkozz sorstársakkal!

A részvétel regisztrációhoz kötött!
Belépő: 1000 Ft, amellyel az endometriózissal kapcsolatos edukációt támogatod.
https://jegyx1.hu/.../endometriozis-vilagnap-2023-debrecen

Program

17:00-17:15 Regisztráció

17:15-17:25 Köszöntő - Salamon Adrienn, Női Egészségért Alapítvány, kuratórium elnöke

17:30-17:45 Az új ESHRE guideline - Dr. Farkas Zsolt, szülész-nőgyógyász

17:50-18:05 Az endometriózis sebészeti megoldásai - Dr. Damjanovich Péter, szülész-nőgyógyász

18:10-18:25 Endometriózis miatt tervezett műtét a petefészek reserve függvényében - Dr. Sápy Tamás, egyetemi adjunktus, vezető meddőségi specialista

18:30-18:45 Az endometriózis és meddőség kapcsolata - Dr. Török Péter, PhD, Med Habil, Endometriózis Szakrendelés vezetője

18:50-19:05 A serdülőkori endometriózisról - Dr. Orosz Mónika, szülész-nőgyógyász, meddőségi specialista

19:05-19:30 Networking - beszélgess a szakértőkkel kötetlenül

Várunk szeretettel!
Endometriózis Magyarország (Női Egészségért Alapítvány)/EndoMarch Team Hungary
www.endometriozismagyarorszag.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére