Jelenlegi hely

"Egészséges életmód - természetesen"

Időpont: 2021. szeptember 4. szombat 9.30
Helyszín: Hármashegyalja
Az aktuális családi programokért KATTINTS IDE!
Még több program (börzék, nyílt napok, babamama - és kismama programok, táborok, strandok, játszóterek stb.) ITT!

Fókuszban az egészségvédelem: a program ideje alatt a hármashegyaljai Természet Házában vérnyomás- és vércukorszint mérésre, mindamellett testsúly-index ellenőrzésére is lehetőséget biztosítunk. A szűrővizsgálatokat egyéb érdekes információkkal egészítjük ki, mint például az egészséges szájápolás-, táplálkozás-, és sportos életvitellel szabályai, valamint a természetjárás kapcsán a rovar- kullancs- darázscsípés esetén mi is az elsődleges teendőnk.

Szakszerű tanácsadóink A Debreceni Egyetem Gyermekklinikájának gyermekorvosai, csoportos beszélgetés keretében- különböző témákban lesznek a szülők segítségére:

  • lázcsillapítás,
  • hányás-hasmenés,
  • rovarcsípések,
  • allergiás reakciók stb...
  • Leggyakoribb szülői kérdésekre adnak választ a gyermekorvosok:
  • Mit tegyünk ha már baj van ?
  • Mikor nincs ok pánikra?
  • Mikor forduljunk orvoshoz, mikor hívjunk mentőt?
  • Mit tegyünk míg megérkezik a mentő?
  • A Hajdú Közlekedésbiztonsági és Mentő Egyesület tagjai segítenek baleseti, égés, eszméletlen beteg ellátásában valamint bevezetik az érdeklődőket a gyermek és felnőtt újraélesztés folyamatába.
  • Velünk lesznek a Debreceni Egyetem Orvostanhallgatói is, akik a „Teddy kórház” program keretében játékos formában adnak át ismereteket (test részei, funkciói, orvosi vizsgálatok) a gyermekek részére.
  • Gyógynövények gyógyító hatásai: Varga Edit okleveles környezeti nevelő kalauzolásával megtudhatjuk, milyen erdei növények adhatnak enyhítést az egyes testi-lelki fájdalmakra, betegségekre.

Előadásának tematikája:
Kala(e)ndárium a természetben-gyógyfüvek, őszi bogyók világa, gyűjtő-és kóstolótúra közös teázással.

A rendezvény célja, hogy az alapvető vizsgálatok fontosságára felhívjuk a figyelmet a program kapcsán együttműködő szakemberek segítségével.

Az Egészséges életmód – természetesen című programunkon megtekinthetik a Debreceni Honvéd Sport és Diáksport Egyesület Békessy Béla Olimpiai Baráti Kör Szakosztály Hajdú-Bihar megyéhez kötődő élsportolók az olimpiákon című vándorkiállítást. A tárlat több mint száz olimpikon életútját, pályafutását és eredményeit mutatja be, akiknek valamilyen kötődésük van Hajdú-Bihar megyéhez

A tárlatot bemutatja Parádiné Kenéz Tünde, a Debreceni Honvéd Sport és Diáksport Egyesület Békessy Béla Olimpiai Baráti Kör Szakosztály vezetője.

A programon jelen lesznek:

Pető László aki a Debreceni Lövészsuli Sport Egyesület Szakosztály-igazgatója, Európa és világbajnok, olimpikon sportlövő.

Battai Sugár Katinka, az Interfencing Debrecen Sport Club Junior Európa és Világbajnoka, Felnőtt Világkupa ezüst-és bronzérmes kardvívó, aki a tokiói olimpián a női kardcsapattal a 8. helyen végzett. Ezzel a szereplésével a legfiatalabb vívó olimpikon. 109 év elteltével léphetett pástra cívisvárosi vívó a nyári játékokon.

Dávid László, Battai Sugár Katinka edzője

Az érdeklődők részére kardvívás bemutatót tartanak.

Ismerkedjenek meg és sportoljanak együtt a Debrecen és vonzáskörzetéhez kötődő olimpikonokkal!

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt! 

Vonat indulás a Ruyter utcai kiinduló állomásról: 8:30, 11:15
Visszaindul Hármashegyaljáról: 10:00, 13:30
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!

Partnereink

Debrecenimami Partner Karitatív Testület
Hajdúság Éléskamrája
Ugrás az oldal tetejére