A Magyar Népmese Napja alkalmából a DEMKI bemutatja:
DEMKI MESEVÁR, AHOL A MESE VÁR
Mesés foglalkozások a DEMKI Ifjúsági Házban, a DEMKI Tímárházban, és a DEMKI Csapókerti Közösségi Házban.
A DEMKI Ifjúsági Ház programjai:
Minden gyermek számára nagyon fontos a mese és, hogy megismerkedjen a magyar népmese hagyományaival, ezért a Magyar Népmese napja alkalmából zenés foglalkozással, népmesével, népi játszótérrel és mesedalokkal készülünk a hozzánk látogató gyermekeknek.
A kisebbeket zenés fejlesztő foglalkozás és fejlesztő játékok, a nagyobbakat mesemondás, népi játékok és mesedalok várják.
A délelőtt célja, hogy megemlékezzünk a népi hagyományainkról és elkalandozzunk a népmesék világába.
Mesemondás: Élőszavas mesemondással a magyar népmesék csodálatos történeteiből.
Mesekoncert: Réti Tibi bácsi gyerekműsora, ahol a legismertebb gyerekdalok hangzanak el, amiket mindenki ismer az egészen a kicsiktől a legnagyobbakig.
Népi játszóház: Különböző fából készült népi játékokat próbálhatnak ki a bátor érdeklődők. „Harcolhatnak” sárkányokkal vagy felülhetnek a csodálatos körhintára.
Vendégeink lesznek a Százszorszép Óvoda csoportjai.
Program terv:
9.30-11.30 Tökmag Kuckó
10.00-11.00 Első csoport: Mesemondás, Réti Tibi bácsi zenés műsora, Népi játszóház
11.00-12.00 Második csoport: Mesemondás, Réti Tibi bácsi zenés műsora, Népi játszóház
Szeretettel várunk Minden kedves érdeklődőt.
(Az ovis csoportoktól függetlenül a program nyitott külsős érdeklődők számára is.)
Időpont: 2023. szeptember 29. péntek, 9:30 és 12 óra között
A DEMKI Tímárház - Kézművesek Háza programjai
Egész nap folyamatosan majd egy tucatnyi mesemondó: az Égig érő fa és a Mesél a Sárrét mesemondó versenyek díjazottjai fogják szórakoztatni az ide érkező osztályokat és végül 14:15-től Rácz Anikó mesemondó és Bíró Imre Zenekara biztosítja a jó hangulatot a nagy publikum számára. A műsor után a vállalkozó kedvűek pedig nemezkarkötőt készíthetnek méghozzá maga az aranyszőrű bárágy gyapjából!
Időpont: 2023. szeptember 29. péntek, 9:30 és 15 óra között
A DEMKI Csapókerti Közösségi Ház programjai
Szeretettel várjuk a gyerekeket és a mesét szerető felnőtteket a Magyar Népmese Napja alkalmából a MeseVár programunkra. Ezen a napon picit átalakulnak a DEMKI Csapókerti Közösségi Ház termei, hiszen az egyik terem meseszobává alakul át, ahol élőszavas népmesemondással várjuk az érdeklődőket, míg a másik termünk kreatív mesesarkot fog rejteni. Az udvaron állatsimogató várja az gyerekeket, végül a fotófalnál egy mesés kép is készíthető.
Részletes programajánló
Meseszoba: élőszavas népmesemondás várja a gyerekeket.
A gyerekek és felnőttek körében is igen népszerű és ismert népmesemondó Fekete Dávid várja a hallgatóságot a MeseVár programunkra. Fekete Dávid közvetlen kapcsolatot teremt a hallgatóság és a mesék között, mellyel egy igazán bensőséges légkört teremt, biztosítva ezzel a mesehallgatási-transz élményt.
Ezen a napon két időpontban is várjuk a gyerekeket élőszavas népmesemondással:
9:30 és 10:30 órai kezdettel
Fekete Dávid forgatott filmekben, játszott számos bábszínháznál, kőszínháznál, alternatív társulatnál. Rendezett, koreografált, zenét szerzett, tréningeket tartott itthon és külföldön és bejárta a fél világot. A vásári bábjáték, a mesemondás, a bohócdoktorkodás mind egy hosszú útkeresés eredménye.
Ahogyan ő fogalmaz: ”Ezekben találtam otthonra”.
Állatsimogató: a debreceni Nagyerdei Kultúrpark kis állatai érkeznek hozzánk, a gyerekek nagy örömére.
Az állatsimogató program kezdetei: 10:00 és 11:00 órai kezdettel
Kreatív mesesarok: mesés sóképek készítése.
Mesefigurás fotófalak – emlékképek készítése.
Időpont: 2023. szeptember 28. csütörtök, 9:30 és 11:30 között