Jelenlegi hely

Családi Húsvéti Kavalkád

Időpont: 2025. április 13. vasárnap 09.00 órakor 
Helyszín: Kölcsey Központ (Debrecen, Hunyadi János u. 1-3.)

 

Ingyenes családi nap a Kölcsey Központban

Családi Húsvéti Kavalkád Debrecenben! 

- Színes programok, kreatív foglalkozások és különleges élmények várják a családokat egy felejthetetlen húsvéti eseményen! 

- Interaktív foglalkozások és bemutatók:
9:30 | Bényi Galéria | Táncoló Kezecskék – Bodoki Mónika húsvéti jelnyelvi foglalkozása a legkisebbeknek
10:15 | Bényi Galéria | Dezső Kinga gyermekjóga oktató foglalkozása (a helyek száma korlátozott és érkezési sorrendben történik)
11:30 | Bényi Galéria | Dezső Kinga gyermekjóga oktató foglalkozása (a helyek száma korlátozott és érkezési sorrendben történik)
12:15 | Körfolyosó | Lengyel Emese meseterapeuta és segítőtársa, Gordon, a terápiás kutya – mesés bemutatkozás és különleges foglalkozás
A Hajdúsági Vakvezető- és Segítőkutya Képzésért Alapítvány is jelen lesz, ahol még többet megtudhatunk a segítőkutyákról

- Színpadi programok:
9:30 | Feeling Tánc és Mazsorett Egyesület - A Virágkarnevál tánccsoportjainak legkisebb tehetségei is bemutatják, hogyan készülnek a Karneválra és a Galiba Fesztiválra
11:30 | Körfolyosó | Csicsogó Produkció: A két szomszéd – Ujj Judit zenés, interaktív bábelőadása

- Kézműves foglalkozások és játékok több állomáson:
• KisMaszat Élményműhely – Kovácsné Milu Bernadett húsvéti kreatív foglalkozásai
• Természettár – Természetismereti és felfedező programok
• Szentpéteri-Nagy Veronika – Öko-szemléletű foglalkozás és izgalmas kísérleti bemutató
• Debreceni Pagony – Mesék és könyvek a legkisebbeknek
• Népi fajátékok – Hagyományőrző játékok kicsiknek és nagyoknak a Magyar Református Szeretetszolgálat felajánlásával

- A Könyv Barátai Hálózat is részt vesz a rendezvényen, melynek tagjai: Természettár (Váradi Zoltán), Debreceni Pagony és Csicsogó Produkció.
- Debreceni Nemzetközi Iskola (ISD) – Izgalmas nemzetközi ügyességi és kvízjátékok angol nyelven
- Bemutatkozik a Debreceni Német Kulturális Fórum
- Mesélj nekem a bölcsődéről - interaktív játék legkisebbeknek a bölcsődei élet megismeréséhez címmel (Debreceni Egyesített Bölcsődék)
- Pecsétgyűjtés és húsvéti meglepetés!
A gyerekek a foglalkozásokon pecséteket gyűjthetnek, és ha minden állomást teljesítettek, húsvéti meglepetés várja őket!

Ne hagyjátok ki ezt a vidám, tartalmas és élményekkel teli napot! 

10.30-tól Farkasházi Réka és a Tintanyúl koncert


Még több családi program érdekelne? Hírlevelünkkel nem maradhatsz le semmiről!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Magyarországon a cöliákia becslések szerint a lakosság körülbelül 1%-át érinti, ami közel százezer embert jelent. A gluténmentes étrendet követők köre ennél tágabb: hazai adatok szerint a 15 éves és idősebb magyarok 1,8%-a követett gluténmentes diétát, a nem-cöliákiás gluténérzékenység pedig egyes becslések szerint már több százezer embert is érinthet. (1;2) Ezért a gluténmentes étkezés nem egy szűk, elszigetelt probléma, különösen akkor nem, ha a gyerekeket nézzük. Egy diagnózis vagy tartós étrendi korlátozás nemcsak a gyereket érinti, hanem az egész család hétköznapjait átrendezi: a bevásárlást, az uzsonnacsomagolást, az óvodai és iskolai ünnepeket, a menzával kapcsolatos döntéseket, a kirándulásokat és sokszor még azt is, hogy a szülő mennyire érzi biztonságban a gyerekét egy közösségi étkezési helyzetben.
Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére