Jelenlegi hely

Álljon össze a kép! Építsünk együtt!

Időpont: 2023. február 4., szombat 10.00 - 15.00
Helyszín: Déri Múzeum (Debrecen, Déri tér 1.)

 

2023. február 4. (szombat) 10.00 – 15.00
Álljon össze a kép! Építsünk együtt!

Közösségi LEGO kaland a múzeumban

A Vikingek a Kárpát-medencében című kiállítás kísérőrendezvénye

Helyszín: Déri Múzeum, Díszterem
A részvétel díjtalan!

Kicsik és nagyok, családok, barátok…mindenki kiveheti a részét egy óriási LEGO kép elkészítéséből február 4-én 10-15 óráig a Déri Múzeumban.

A több mint 32 ezer LEGO kockából álló, 1,5 méter x 1,5 méteres alkotás elkészítésében a tekerd! csoport hátrányos helyzetű fiataljai segítenek.

A rendezvényen a résztvevők a Déri Múzeum egyiptomi gyűjteményének „ékkövei” közül az egyik szarkofágot építik meg.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Egy pillanatnyi meggondolatlanság miatt akár a jövőd is tönkremehet. Tippek és tanácsok, mit kell és érdemes ilyenkor tenni.
Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

Mindennapi maszkjaink – 17 gondolat az álarcokról

„Nincs olyan álarc, amelyik félre ne csúszna néha.” – Idézetek a láthatatlan maszkjainkról.
Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Répa, szén, lyukas lábas… hóemberépítésre fel!

Gondoltad volna, hogy a z éjszaka sötétjében is mosolygó, házainkat őrző hóembereknek saját ünnepük van? Ha nem, akkor ideje előkeresni a garázsba utolsó alkalommal elrejtett alkatrészeit, közeledik január 18-a, a hóemberek világnapja!
Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

... már ha van nekik ;-) Nem tudom, ti hogy vagytok vele, évekkel ezelőttig azt gondoltam, hogy nincs az mennyiségű szaloncukor, ami nem fogy el decemberben. Általában a Mikulás nap táján vett első zacskók pár nap alatt elfogytak, a fára (vagy inkább csak alá) szánt szaloncukrokat el kellett dugni, hogy megérjék a fadíszítést. Mára változtak az étkezési szokásaink - kevesebb szaloncukrot veszek - és marad az ünnepek után is. Na, attól nem félek, hogy lejár a szavatosságuk, de elgondolkodtam azon, hogy milyen változatos módon lehet még őket felhasználni.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére