Jelenlegi hely

Így készülj a szülésre! - A választás lehetősége

Amikor babát tervezünk vagy amikor babát várunk nagyon sokszor kezdünk el keresgélni hogy hol, kikkel szeretnénk világra hozni gyermekünket.

Szeretném (a teljesség igénye nélkül) megmutatni, hogy milyen szempontok alapján választhatunk.

Kórházban vagy otthon?

Ma már törvény szabályozza az otthonszülést, ez is egy legálisan választható lehetőség, így talán az első amin érdemes elgondolkozni hogy intézményben vagy intézményen kívüli (otthon) szülést választunk.

Ha kórházi szülés mellett döntünk akkor is érdemes sok szempontot figyelembe venni hiszen kórház és kórház, szakember és szakember, között is óriási különbségek vannak.

Próbáljuk megfogalmazni az igényeinket. Lehet hogy ami nekünk rendkívül fontos az a körzetes kórházban nem elérhető, de ilyenkor is van lehetőségünk választani. Érdemes mérlegelni, hogy ami hozzánk közel áll, számunkra fontos, annak a megvalósításáért mit tennénk meg. Pl. utazunk egy keveset? Ugye ez nem is tűnik akkora áldozatnak? Vagy inkább az igényeinkből adunk le, mert maradunk a legközelebbi, legkézenfekvőbb megoldásnál? Érdemes mindenkinek átgondolni hogy mit, miért érdemes feladni, lecserélni, megváltoztatni, de ezekhez hiteles, megbízható forrásból származó információkra van szükség.

Apás szülés?

Ha apás szülést tervezünk kórházban, érdemes megtudni hogy az apa mikor mehet be? Már rögtön együtt megyünk be? Valamikor később engedik be? Csak a szülés legvégére jöhet? Apán kívül más kísérőt pl. dúlát beengednek-e? Mindegyikre van példa a szülészeteken.

Vajúdás és szülés

Milyen beavatkozásokat végeznek rutin szerűen? Van-e minden első szülőnek gátmetszés? Kap-e mindenki infúziót? Van-e borotválás, beöntés? Engednek-e szabadon választott pózban vajúdni és szülni, vagy csak a hagyományos, háton fekvő szülés van?

Szülés után...

Szülés után azonnal az anyukának adják a babát vagy először fürdetik, mérik? Mi a helyzet császármetszés esetén?

A baba 24 órán át velem lehet? Éjszaka a csecsemősök vigyáznak rá? Van-e szoptatási tanácsadó a kórházban?

A neten egyre több információ elérhető. A választásoknál érdemes megnézni 1-1 kórház császármetszési, gátmetszési statisztikáját, elolvasni az adott kórház honlapján vagy más helyeken megjelent írásokat, érdemes a kiszemelt segítőkkel beszélgetni és minden számunkra fontos dologra rákérdezni.

Ne válasszunk úgy szakembert hogy a szomszédnak jó volt. Üljünk le vele beszélgetni, hallgassunk a megérzéseinkre. Ha szimpatikusnak találjuk, lehet hogy megvan a megfelelő ember a számunkra, ha nem, akkor kereshetünk mást. Nem vagyunk egyformák, mások az igényeink, így más helyszín, szakember lehet mindenkinek a megfelelő.

Nagyon sok csoportban adnak egymásnak az anyák tanácsot közösségi oldalakon. Ez lehet nagyon jó és nagyon rossz is. Érdemes átgondolni hogy melyek azok a csoportok ahol esetleg hozzá értőktől is lehet kérdezni, hogy biztosan a megfelelő, tudományosan megalapozott, hiteles információhoz jussunk.

Ne felejtsétek el, ez a ti szülésetek, ami nem ismételhető, nem játszható újra, így nem mindegy milyen döntést hozunk.

Nagy-Majoros Zsanett
dúla
http://zsanettdula.webnode.hu

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére