Jelenlegi hely

Június 20-án ingyenes webinárium a 2025-ben felvételiző diákok szüleinek!

A Webkurzus csapata 2024. 06. 20-án 18 órakor felvételi webináriumot tart, melyen a részvétel ingyenes.

Az online tájékoztatót a Webkurzus vezető tanárai: Töreky Szilvia (matematika) és Kovács Kriszta (magyar) tartják, a középiskolai felvételi folyamat főbb lépéseiről.

Legyél képben a legfontosabb tennivalók, a választható sulik, a tanulás nehézségei és sok más felmerülő kérdéssel kapcsolatban!

Legfontosabb témák:

  • Választható iskolatípusok
  • Felvételi folyamat tanulási nehézségekkel
  • Miben és milyen segítséget kínál a Webkurzus?
  • Hatékony felkészülés megsegítésének lehetőségei
  •  Írásbeli, szóbeli vizsgák menete, tantervi követelményváltozások
  • A központi középfokú felvételi eljárás menete - időpontok, tennivalók, fontos dátumok
  • Kérdezz-Felelek

Az online tájékoztató időpontja: 2024.06.20. 18:00

REGISZTRÁCIÓ ITT


A kisebbik fiam idén felvételizett középiskolába és óriási öröm, hogy már a beiratkozáshoz szükséges dokumentumokat szedjük össze az ÁLOMSULIBA, ahova sikerült bejutnia. :)

A két legerősebb pécsi sulit is megjelölte és már az ideiglenes felvételi jegyzékből kiderült, hogy ezekbe is elég lett volna a pontja.

Ha valaki azt mondja nekem szeptemberben, hogy a felvételije  így fog sikerülni, hát... inkább csak reméltem volna.

Mert jó tanuló, de közel sem kitűnő, nem tanul naponta hosszú órákon át és szeptemberben még szóba sem kerültek nála a fenti sulik.

Nem voltak könnyű hónapok, és bár a végeredmény jó lett,

van, amit szülőként egészen máshogy csinálnék, hogy ne legyen ennyire idegőrlő az utolsó év az általánosban.

(Erről még a felvételi folyamat közepén ITT ÍRTAM bővebben.)

A lényeg, hogy időben elkezdenénk használni a Sulinavigátort, hogy jól mérje fel az esélyeit és már nyáron elkezdenénk a felkészülést!

Mert szeptembertől hajtani kell a jó félévi jegyekért, nyílt napokra, előkészítőkre kell járni (sokszor suli időben, amit ugye pótolni kell) és a legtöbbször hulla fáradtan hazaeső gyereket már olyan nehéz rábírni arra, hogy készüljön, gyakoroljon a felvételire!

Van, aki magántanárhoz jár és van sok-sok online felvételi felkészítő is. Mi végül a Webkurzust választottuk, ami ötvözi a kettőt, hiszen saját ütemében, online tudott készülni, de volt mögötte valós tanári segítség is.

A Webkurzus nyári felvételi felkészítője június 24-én indul, amit egy ingyenes próbahét keretében ki is próbálhattok. Jó szívvel ajánlom, a hosszú nyári hónapokba naponta 20-30 perc könnyebben belefér!

A felkészítőn kapott, kinyomtatott jegyzeteket mi szépen megőrizzük, mert szerintem még az érettségi előtt is elő fognak kerülni egy gyors ismétlésre...

Sikeres felkészülést Nektek!

Gellén Nóra 

- Pécsimami - 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Télen sok szülő érzi úgy, hogy az öngondoskodás egy szép, de elérhetetlen fogalom. Mintha ez is még egy feladat lenne a listán, amit jó lenne kipipálni – de valahogy sosem jut rá idő, energia vagy tér. Pedig gyakran nem arról van szó, hogy nem törődünk magunkkal, hanem arról, hogy kevesebből próbálunk ugyanannyit adni. Ha télen azt érzed, hogy fáradtabb vagy, türelmetlenebb, és nehezebb magadra figyelni, az nem kudarc. Ez az időszak eleve többet vesz ki belőlünk, mint máskor.
Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Az év eleje sokaknál nem friss lendülettel indul, hanem csendesebb, nehezebb érzésekkel. Az ünnepek elmúltak, a hétköznapok visszatértek, kint korán sötétedik, és mintha belül is lassabban mozdulna minden. Családként ez gyakran még erősebben érződik: újraindul az ovi, az iskola, a munka, miközben az energiaszintünk nem igazán tart lépést a naptárral. Ha ilyenkor azt érzed, hogy az év eleje inkább nyomasztó, mint lelkesítő – fontos kimondani: nem vagy egyedül, és nem veled van a baj.
Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.
Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére