Jelenlegi hely

Fogyasztóvédelem: a babakönyvek negyede nem biztonságos

Nem biztonságos a hangkeltésre is alkalmas, mágneseket, illetve apró kiegészítőket tartalmazó, kereskedelmi forgalomban kapható gyermekkönyvek 25 százaléka - derül ki a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) vizsgálatából, amelynek eredményét szerdán juttatta el az MTI-hez a hatóság.

A Mechanikai és Villamos Laboratórium adatai szerint ezek a könyvek túl hangosak, veszélyes térerősségű mágnest tartalmaznak, illetve a kis kiegészítők a szájba kerülve fulladásveszélyt jelenthetnek.

A megfelelőségi jelölés feltüntetését megalapozó dokumentációk egyike sem felelt meg a formai, illetve tartalmi követelményeknek, vagy egyáltalán nem mutatták be azokat.

A hatóság kezdeményezte, hogy a nem biztonságos gyermekkönyveket vonják ki a forgalomból - tartalmazza a közlemény.

Az NFH a jövőben indokoltnak tartja a gyermekkönyvek ismételt vizsgálatát, ugyanis tapasztalataik szerint a legtöbb gazdasági szereplő nincs tisztában a termék besorolásával és a jogszabályokban előírt követelményekkel.

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Előzd meg az iskolai gondokat az oviban!

Előzd meg az iskolai gondokat az oviban!

Csúszdázni hason, hogy könnyebben írjon majd az iskolában? Futni kell, hogy jobban tudjon majd koncentrálni? Nagymozgástól a finommotorikáig, végigvesszük, mivel előzhetjük meg a tanulási nehézségeket, hogyan segíthetjük az iskolaérettség kialakulását.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére