Jelenlegi hely

„Menjünk el a látására!” - „Hold fonja, Nap szövi”

Időpont: 2024. december 8. vasárnap 10:00 órakor
Helyszín: Vojtina Bábszínház (Debrecen, Kálvin tér 13.)

 

„Gyermekkorunkban e hónap első napján árkus papírra, kék és zöld ceruzával, karácsonyfát rajzoltunk, karácsonyfát, harmincegy ággal. Minden reggel, dobogó szívvel megjelöltük, mintegy letörtük e jelképes fa egyik ágát. Így közeledtünk az ünnep felé. E módszerrel sikerült a várakozás izgalmát csaknem elviselhetetlenné fokozni.” 
(Márai Sándor)

Mi sem vágyunk másra, mint hogy még szebbé, még izgalmasabbá tegyük az ünnep előtti várakozást számotokra. Megmutatjuk, mi történt betlehemezéskor, és hogy kik voltak a karácsonyi dramatikus misztériumjáték szereplői. 
Meghitt hangulatú karácsonyi készülődés részesei lehettek, nemez és szövött ajándékokat is készíthettek, ha december 8-án és 15-én, vasárnap 10 órára ellátogattok a Vojtina Bábszínház Kálvin téri épületébe. Gyöngy Enikő zománc- és ötvösművész kiállításához kapcsolódóan bepillanthattok az alkotás folyamatába, részesei lehettek a keletkezés misztériumának. 

S hogy milyen lesz a teljes családi program? Tíz órától a „Menjünk el a látására!’” című betlehemes bábtáncoltató rítusjátékunkon találkozhattok a Játszószínház bábszínészeivel, majd a kiállítótérben készíthetitek el karácsonyi ajándékaitokat Gyöngy Enikő iparművész segítségével, Bárdosi Ildikó népdalénekes adventi, karácsonyi énekei mellett. December 8-án „Hold fonja, Nap szövi” címmel szőni fogunk.


Még több családi program érdekelne? Hírlevelünkkel nem maradhatsz le semmiről!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Tudtátok, hogy van egy nap, ami csak a magyar feltalálóké? Minden év június 13-án ünnepeljük a Magyar Feltalálók Napját, amikor a világot formáló magyar elmék előtt tisztelgünk. Ez egy remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzük, milyen találmányok születtek hazánkban, és hogy mennyi mindent köszönhetünk ezeknek a zseniális ötleteknek.
Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Magyarország tele van szebbnél szebb forrásokkal, ahol a természet csendje és a tiszta víz varázsa együtt ad élményt. Hoztam pár igazán hangulatos helyet.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére