Jelenlegi hely

Életnagyságú LEGO villamos hasít Budapesten

Valójában a színes villamoson nem lehet utazni, noha a gigantikus játékvillamos alapja a BKV négytengelyes pőrekocsija, amelyen belső szállításokat szoktak végezni.

A világszinten is egyedülállónak számító építményt a Deák Ferenc téren lehet megcsodálni az adventi időszakban.

A BKK, a BKV, a Budapest Brand és a LEGO csapata által megálmodott rendhagyó jármű kreativitásával a közösségi közlekedés mellett a játék fontosságára is felhívja a figyelmet, mind a jövő építőit, mind pedig a közlekedés iránt érdeklődő gyerekeket és felnőtteket inspirálja..

A játékban rejlő kreativitás olyan szupererő, amivel újjáépíthetjük és vidámabbá tehetjük a körülöttünk lévő világot, azonban sajnos manapság egyre kevesebb idő jut játékra. (LEGO Csoport Play Well kutatás)

Vilárgrekord: 1,8 millió kocka mozog!

Habár utazni nem lehet rajta, bizonyára sokan fordulnak majd utána ennek a nem mindennapi járműnek az utcán. A közel 1,8 millió kockából épült 11,5 méter hosszú, villamost „Muki”, a BKV tehervillamosa húzta ki a pályára a Ferencvárosi kocsiszínből, ami sok villamosrajongó számára lehet ismerős, hiszen időnként ezek a sokat megélt teherkocsik futnak ki a karbantartási munkálatokhoz is.

A villamos azért is különleges, mert LEGO kockákból ekkora építmény még nem készült a világon, ami mozog is. Azokhoz az életnagyságú LEGO járművekhez, amiket eddig ismerünk, a rugalmas LEGO Technic elemeket használták. Ez a villamos viszont csak klasszikus LEGO kockákból épült, ami különösen a mozgatásnál jelent kihívást” – mondta el Dóczy Balázs, akinek a nevéhez az életnagyságú lánchídi LEGO oroszlán mellett a Hősök tere, a Szent István Bazilika és a Zeneakadémia makettjei is fűződnek.

Az építése és több mint tíz ember munkája kb. 6-7 ezer munkaórában, két hónapon át, két műszakban, reggel 7-től este 11-ig. A műszaki adatokat illetően: LEGO Vili 11,5 méter hosszú, 2 méter magas és 2 méter széles. A jármű belső váza egy hagyományos acélszerkezetű villamos alvázra épült. A kockák súlya mintegy 4,5 tonna összesen, mely 1,8 millió darab beleépített LEGO-kockát jelent.

Az első villamos és a játék ünnepe

„A napokban ünnepeljük a villamos születésnapját, 1887. november 28-án indult útnak ugyanis az első villamos Budapesten. LEGO Vili így a villamosközlekedés 137 évét is szimbolizálhatja. Különleges, akárcsak az első villamos volt.”  (Bolla Tibor, a BKV vezérigazgatója)

A LEGO Csoport nem titkolt célja, hogy arra ösztönözze a családokat, adjanak nagyobb teret a játéknak a hétköznapokban.

Felméréseinkből kiderül, hogy a szülők háromnegyede szerint a mai gyerekeknek kevesebb lehetőségük van játszani, mint az előző generációknak, és manapság öt családból egy soha nem játszik együtt. A közös játéknak kimutathatóan jó hatása van: örömöt okoz, fejleszti a kreativitást és segít kapcsolódni másokhoz” – mondta el Váraljai-Sipos Judit, a LEGO Hungária vezérigazgatója.

A LEGO villamos megtekinthető a Deák téren, a 47-49-es vilamos végállomásán, az aluljáró lejárata mellett 2024. december 20-ig.

ADL - Debrecenimami

Forrás; Fotó: Gallov Adrienne/Énbudapestem

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére