Jelenlegi hely

Impressziók és improvizációk 3.0

Időpont: 2024. augusztus 20. kedd 14.00 órakor
Helyszín: Debrecen, Déri tér

 

Kortárs piknik a Déri téren

Impressziók és improvizációk 3.0 – kép, zene, tánc - szabadon a szabadban

Zenészek:
- Jantyik Hanna (fuvola)
- Mészáros Zsófia (szaxofon)
- Kiss Péter (ütőhangszerek)
- Bazsinka Mihály (szaxofon)

Táncosok:
- Déri András
- Luca Izabella
- Petrovics Sándor
- Kiss Rebeka
- Bora Fanni
- a Modern Tánc-Játék Stúdió táncosai
- a Maszk Művészeti Iskola növendékei
- a Medgyessy Ferenc Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum tánctagozatának növendékei
- a Csokonai Nemzeti Színház Debrecen Kortárs Táncegyüttese

Festők:
- képzőművészeti felsőoktatási intézmények hallgatói (MKE, EKE, PTE)
- debreceni művészeti szakközépiskolák diákjai (MFG és Kós)
- az Alkoss Szabadon Fiatal Művészekért Alapítvány pályázatának díjazottjai
- fiatal debreceni és budapesti képzőművészek

Ragadj piknik plédet és egy kis elemózsiát, és látogass ki a hangulatos Déri térre augusztus 20-án, ahol a kortárs művészetek randevúznak. A zene keltette mozdulatok és pillanat-szülte benyomások hívják életre a vásznakra kerülő témát: fények, színek, hangok és mozdulatok a festőállványok ölelésében.

Két éve született az ötlet három művészeti ág: a zene, a kortárs tánc és a kortárs festészet összekapcsolására. Az első művészeti performansz az Impressziók, improvizációk - szabadon a szabadban elnevezést kapta és a virágkarneváli héten, augusztus 20-án zajlott. A rendezvény tavaly a Nagyerdőről beköltözött a város szívébe, a hangulatos Déri térre, ahol 25 fiatal és tehetséges képzőművész és több mint 30 táncos szerepelt a programban. Az ott készült festményeket az I. Debreceni Artweek programsorozat záró napján mutattuk be a Kölcsey Központban.

Idén ismét a Déri téren találkozhatnak a kortárs művészetek iránt érdeklődők a két éve megálmodott cross-over programmal, amely új résztvevőkkel kiegészülve nyújt kellemes szórakozást a képzőművészet, kortárs tánc és improvizatív zene kedvelőinek. Ebben az évben néhányan az Alkoss Szabadon Fiatal Művészekért Alapítvány pályázatának díjazottjai közül is csatlakoznak a festőkhöz, valamint az alapítvány Campus fesztiválon elkészülő gigantikus közösségi festménye is látható lesz a téren.


Még több családi program érdekelne? Hírlevelünkkel nem maradhatsz le semmiről!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Tudtátok, hogy van egy nap, ami csak a magyar feltalálóké? Minden év június 13-án ünnepeljük a Magyar Feltalálók Napját, amikor a világot formáló magyar elmék előtt tisztelgünk. Ez egy remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzük, milyen találmányok születtek hazánkban, és hogy mennyi mindent köszönhetünk ezeknek a zseniális ötleteknek.
Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Magyarország tele van szebbnél szebb forrásokkal, ahol a természet csendje és a tiszta víz varázsa együtt ad élményt. Hoztam pár igazán hangulatos helyet.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére