Jelenlegi hely

Erdőséta a Nagyerdőn

Időpont: 2022. április 3., vasárnap 9.00 - 11.30 óra
Helyszín: Debrecen Nagyerdő

 

Ha már eleged van a játszóteres ricsajból, de mégis valamerre kimozdulnátok és neked is egy kis fellélegzés lenne egy csendesebb program, akkor gyertek el vasárnap a szenzoros barát felfedező sétánkra, a Nagyerdőre.

A Kék Erdő kihozza most az erdőséta programját a tanyavilágból, így azok is csatlakozhatnak hozzánk, akiknek nehezebb megoldani a logisztikát. A debreceni Nagyerdő labirintus erdei útjain sétálva felfedezhetjük az ébredő erdőt, megnézzük, hogy a madáretetőket hogyan érdemes felkészíteni a tavaszi, nyári időszakra és a Csörsz-árokhoz is ellátogatunk.

A séta 9.00-kor kezdődik, gyülekező a Nagyerdőn, a Köztemető 3-as kapujánál. (hátul a Pallag felé vezető erdei út mellett) A séta kb 2-3 km távot jelent, ezért mérlegeljetek, hogy a gyerekek bírják e majd ezt a távolságot. Az erdősétát Szabó Krisztina alapítványunk munkatársa vezeti.

Mit hozz magaddal?
-időjárásnak megfelelő ruhát (kis szemerkélő eső nem akadály, zivatar esetén elmarad)
-kulacs, nasi, szendvics
-ha van, akkor nagyítót, jegyzet füzetet, ceruzát, kincs gyűjtő textilzsákot
-bármi olyat, ami szükséges egy erdei sétához (kéztörlő, papírzsepi stb.)

Szeretnénk felhívni a figyelmeteket, hogy az erdő szabályainak megfelelően figyeljünk arra, hogy ne szemeteljünk és a kiemelten védett területeken a növények védelmére is figyeljetek.

Mi az a Csörsz-árok?

“Csörsz árka néven egy körülbelül 1260 km hosszú ókori védőműrendszer maradványait ismerik Magyarországon, mely mintegy körbekeríti az Alföldet: a Dunakanyartól indul, az Alföld északi peremén halad kelet felé a Tiszáig, majd Debrecen környékén délkeletre fordulva egészen az Al-Dunáig húzódik. A Csörsz-árok pontos keletkezése és funkciója a mai napig vita tárgyát képezi. Tájanként több elnevezése ismert: Ördög árka, Avarárok, Ördögárok, Ördögborozda, Csörsz-árok, Rapsonné útja, Ördögszántás, Kakasborázda.[2] A Csörsz árok római irányítással épült szarmata sánc-árok rendszer.[3]

Az árkot 1067-ben említi először oklevél: „magna fovea, huae protensa usque ad Aruksceguj tendit”.[4] Több mint 1600 évig maradványai jól láthatóak voltak, a 19. században ipari méretekben megindult talajrendezések nyomán azonban mára már csak kis szakaszai ismerhetők fel világosan. Helyének pontos meghatározásában nagy segítséget nyújt a légirégészet. A nyomvonal kikerülte a laza, homokos talajú területeket (ahol hamar betemetődhetett volna), ahol pedig vizes, ingoványos területre fut, ott építésekor valószínűleg a maitól eltérőek voltak a terepviszonyok.

Az emberi erőforrások miniszterének 2012. szeptember 14-i rendelete kiemelten védetté nyilvánította az árokrendszer egyetlen, debreceni szakaszát.” (forrás wikipeda)

Regisztrálni a szokásos módon emailben tudtok: info.kekerdo@gmail.com (mennyien jöttök és mennyi idősek a gyerekek)
Az erdőséta programjaink mindig ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek.

Várunk Titeket szeretettel! 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére