Kerékpáros nyári tábor Debrecenben

Jelenlegi hely

Készüljünk március 15-re!

Készüljünk együtt, ünnepeljünk együtt!

Gyermekeinket mindig lázba hozza a március 15 - pedagógusként és szülőként is ezt tapasztalom.

Már óvodás korukban hangosan kiabálják: "Talpra magyar!" - aztán az iskolában nehéz megtanítani, hogy a vers címe: Nemzeti dal.
A különböző tevékenykedtetéssel közelebb hozhatjuk a gyerekeknek az ünnep lényegét, barkácsolás közben beszélgethetünk, együtt lehetünk.

Még van pár napunk a 15-i ünnepségekre különböző csákók, párták, kokárdák, díszek elkészítésére, amit magunkkal vihetünk a városunkban, településünkön megrendezett ünnepségekre.

Íme néhány ötlet:
Huszárcsákó fiúknak:

 

Párta lányoknak:


 

Ha a lakásban is szeretnénk egy kis forradalmi hangulatot:


 

Ha ünnepségre megyünk, jól mutat a kezünkben a nemzet színű tulipán:


 

Papírhuszár:

 

Dekoráció - akár ajtójra, akár ablakba:


 

És mit is ünnepünk március 15-én?
Tóth Tamás tanító videonaplója segít egy kicsit a megértéshez, beszélgetésben:

 

Óvodásoknak érdekes kisfilm a Győri TV-től:


 

Címlap kép: A szombathelyi Dési Huber István Általános Iskola diákjainak munkái

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?
Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Az Űrhajózás Világnapját minden évben április 12-én ünneplik, mivel ezen a napon, 1961-ben Jurij Gagarin szovjet űrhajós elsőként repült a világűrbe a Vosztok-1 űrhajó fedélzetén. Ez a nap remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzétek a világűr csodáit!

Partnereink

Hajdúság Éléskamrája
Debrecenimami Partner Karitatív Testület
Ugrás az oldal tetejére