Jelenlegi hely

Kosár, szalmakalap, mátrixos mozdulatok... Itt az Eper-Szedd magad!

Nagyok, finomak, édesek... elindult a hazai eper szezon! A borsos árak mellett jól jöhet a Szedd magad! akció. Hiszen nincs is finomabb egy téli vasárnap reggelinél, mikor belengi az étkezőasztalt az eperlekvár illata!

Az eperkedvelők a szezon elején még óvatos duhajként egy-egy kis adag epersalátával, süteményen díszítéssel kényeztetik magukat. Ahogy emelkedik a napsütéses órák száma, és az érett hazai epermennyiség - amivel reméljük idén is fordított arányban csökken az ára - egyre bátrabban merünk vásárolni. Aztán menthetetlenül eljön a befőzés, az eperlekvár készítés ideje is.

De honnan is vegyünk hozzávalót olcsón?

Indulnak a régóta létező Szedd magad! akciók szerte az országban.  Mindenkinek más a módszere a szedésre: van, aki mátrixos koreográfiát követi, hogy ne lépjen a gyümölcsre. Van, ki a földön kucorogva és időnként nagyokat nyújtózva próbálja a lehető legtöbbet begyűjteni és jó belakni belőle. Gyerekként valljuk be, ez utóbbi, a végtelen mennyiségű habzsi-dőzsi volt a legjobb benne.

A kicsik-nagyok egyik nagy kedvence az eper, szinte mindegy, milyen formában: kicsit roszogva a fogunk alatt frissen szedve, vagy tejszínhabbal, fagyival, sütiben, joghurtban...

Hetek óta várjuk már, mikor ehetjük tele magunkat az édes magyar eperből olcsón! Jó hír a várakozóknak: elindult a Szedd magad eperszezon!

Ne felejtsd otthon:

  • Vödör, láda, tál, kosár a szamóca szedéséhez.
  • Szalmakalap, sapka a tűző nap ellen.

A Hajdú-Bihar megyei helyszínek listája:

Bodó Termelő

Szabadföldi szedésre nincs lehetőség, a termelői epret frissen szedi a gazda és családja: 2024. május 1-től - ameddig van

Telefon: 0630 6064900
Termelő weboldala:

https://www.facebook.com/bodotermelo


Cím: 4272 Sáránd, Bagosi út, Sáránd és Hajdúbagos között

Nyitvatartás: péntek-vasárnap 9.00 - 19.00

Dancsi Kertészet

Szedés időszaka: 2024. pünkösd után - június végéig vagy ameddig van :)

Telefon: +36308674362
Termelő weboldala: http://dancsialma.hu/
Cím: Bocskaikert, Teleki utca, Debrecentől mindössze 12 km-re.

Nyitvatartás: Szombat - Vasárnap: 8.00:00-tól 18:00-ig

Berettyóújfalu, Termelő: Eperrengeteg - dr. Balogh Ágnes

Szedés időszaka: 2024. május 4-től

Telefon: 0630-3951650
Cím: Berettyóújfalu Külterület 46/6 hrsz.
Cím / Megközelítés: Az epreskert elérhető a 42. számú fő úton Berettyóújfaluból Biharkeresztes felé haladva a Berettyó folyó hídjánál balra fordulva a gáton menve 400 métert. Több helyszínen is értékesítenek, az aktualitásokért kövesd a Facebook-n.

A többi helyszínt az országban itt találod: Gyümölcsvadász

Receptek eperből

Epret sütibe, salátába

Eper minden mennyiségben? Egyél bátran!

Joghurtba is mehet!

Kép: pixabay.com és Ivanna Kykla / Pexels; Forrás: a cikkben szereplő kertészetek Facebook oldala;

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Bolondok napja: Tavaszi tréfák, amikkel a gyerekeket is megnevettetheted

Április 1-je a tréfák és nevetés napja., Mi lehet jobb módja annak, hogy a gyerekeket is bevonjuk, mint egy kis családi móka?
Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Űrhajózás világnapja: Ti melyik izgalmas programot valósítjátok meg?

Az Űrhajózás Világnapját minden évben április 12-én ünneplik, mivel ezen a napon, 1961-ben Jurij Gagarin szovjet űrhajós elsőként repült a világűrbe a Vosztok-1 űrhajó fedélzetén. Ez a nap remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzétek a világűr csodáit!
Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

Három trükk az olcsóbb és egészségesebb háztartásért

A kerékben az a legjobb, hogy nem kell újra feltalálni. Talpraesett, élelmes háziasszonyok annyi mindent kísérleteztek már ki az elmúlt évszázadok alatt, hogy valójában nincs más dolgod, mint kiválogatni a Neked szimpatikusakat.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére