Jelenlegi hely

Ludas Matyi speciális befogadó játszótér

Cím: Debrecen Megyei Jogú Város Család- és Gyermekjóléti Központja (Thomas Mann utca 2.)
Nyitva tartás: hétfőtől csütörtökig 8.00 - 16.00; péntek 8.00 -14.00 óra között

11 akadálymentesített játszótéri eszközt és 9 berendezési tárgyat (pihenőpad, hulladékgyűjtő, ivókút, asztal) telepítettek. Az akadálymentesített játékelemek kerekesszékkel könnyen megközelíthetők és bejárhatók. A játszótéren olyan eszközök találhatók, mint a baba-mama hinta, mely a kisgyermek és szülő együttes hintázását támogatja, illetőleg olyan kombinált típusú játszótéri elem is van, mely kapaszkodóival, megfelelő és kényelmes feljáróival támogatja a mozgásfogyatékossággal élő gyermekek szórakozását. Felszereltek egy olyan speciális hintaülőkét is, amely a hintázás élményét a mozgáskorlátozott gyermekek számára is biztosítja.

A játszóteret a debreceni Fazekas Mihály Lúdas Matyi című műve ihlette. A játékelemeken a történethez köthető feladatok szerepelnek, amelyek segítségével a gyermekek megismerkedhetnek a szereplőkkel, valamint mű főbb motívumaival.

Nevéhez hűen a madártollakkal és a madarakkal díszített elemeken visszaköszön a magyar népmesék szín- és hangulatvilága, így a játszótérre belépve egy mesebeli udvaron érezhetik magukat a gyerekek. A már megszokott játékok mellett kisház, illetve logikai várépítős játék is helyet kapott a parkban.

https://debrecen.imami.hu/helyi-hirek/uj-kulonleges-jatszoter-debrecenben

  • gumi
  • beton

  • árnyékos hely
  • ivókút
  • pad
  • szemetes
  • biciklitároló
  • piknik asztal

  • Ingyenes parkoló van
  • Fizetős parkoló van

  • Gyalogosan, de a közelben van villamos megálló, parkoló

  • új

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére