Jelenlegi hely

IX. Szülőnek lenni konferencia - Boldog gyerekek lesznek boldog felnőttek!

Idén a virtuális térben rendezik meg május 26-án a Szülőnek lenni konferenciát, amelynek témája a családok és az iskola közötti együttműködés, a távoktatás, a generációk kapcsolata és az értékek átadása.

IX. Szülőnek lenni konferencia 2020.

Konferencia a szülőkkel kapcsolatban levő szakemberek és érdeklődő szülők részére

A gyermekeink jelene, a társadalmunk jövője avagy Hova tartunk tanárok, diákok, szülők?

A program időpontja: 2020. május 26. kedd, 9.00-16.30

A program szervezői: ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar, Magyar Pedagógiai Társaság, Szülőnek Lenni Program

A program helyszíne: A virtuális világ

4 különböző téma - 4 ütemben

Előadások és kerekasztal beszélgetések

1. téma 9.00 -10.30
Családok és intézmények a gyerek nem kognitív fejlődésében

Hogyan érdemes együttműködni a családnak és az iskolának, óvodának a gyerek nem-kognitív képességeinek fejlesztésében? Hogyan lehet közvetíteni a gyerek fejlődéséről szóló ismereteket a szülőknek? A laikus tudásnak mik a korlátai?

2. téma 11.00 - 12.30
Összezárva vagy egymásra utalva?

Átszerveződő kapcsolatok a generációk közt?

3. téma 13.00 - 14.30
Értékek átadása az iskolában és a családban

Mit tud értékközvetítőként átvállalni az iskola a családtól - tudja-e a családot helyettesíteni, pótolni az iskola és óvoda?

4. téma 15.00 - 16.30
Távoktatás a családban

Szülői szerepvállalás, konfliktusok és jógyakorlatok a családban a távoktatás idején

Kiknek szól?

A konferenciát a szülőséggel és családokkal foglalkozó, a gyerekekkel közvetlen kapcsolatban levő, ehhez a tevékenységhez kapcsolódó szakmai szervezetek képviselői, pedagógusok, szociális szakemberek, az ilyen területen működő civil és önszerveződő közösségek képviselői, és az érdeklődő szülők, valamint az ELTE PPK dolgozói és hallgatói részére szervezik.

Ezek a szakemberek és szervezeti vezetők alkalmasak és képesek továbbvinni a konferencia gondolatait, beépíteni azt a saját munkájukba, környezetükbe, ezzel erősítve a konferencia hatását.

Ezzel kívánják elősegíteni, hogy a gondolatok a fejlesztési lehetőségek, a megoldások és módszertani ötletek rajtuk keresztül, az ő közvetítésükkel, minél több szakemberhez, családhoz és szülőhöz el tudjanak jutni.

Jelentkezés

A konferencián előzetes jelentkezés alapján lehet részt venni, a technikai megvalósítás miatt. Regisztrálni minden témára külön kell, mert külön indítják az egyes blokkokat. Egy-egy téma megbeszélésén együttesen 100 fő tud részt venni.

A jelentkezési lap segítségével ötleteket is adhattok a konferencia tartalmára, módszereire.

Regisztráció: ITT

A Szülőnek lenni Program célja

"Segítséget nyújtani szülőknek közvetlenül, szülőcsoportokban a mindennapjaik aktuális szülői kérdéseiben."

"Szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy a segítő szándék nem egyenlő a hatékony, és helyes segítséggel. A mai szülőnek, segíteni kell a gyerekének olyan dolgokra is megtalálni a választ, ami az Ő gyerekkorában, fiatal korában még nem létezett, nem ismeri a lehetséges mintákat, nincs generációs örökség a megoldásra.

"Szeretnénk, ha minél több szülő látná, tudná, hogy a gyereke minden cselekedetének megvan a mozgatórugója, a gyerek minden életkorban a saját gondolatai és céljai szerint cselekszik, szülőknek sokszor furcsán, de a saját szempontjaik szerint konzekvensen."

A szem a lélek tükre, a gyerek pedig a családé.

"Tudjuk, hogy nagy figyelmet kell fordítani a csecsemőkre, a kisgyerekekre, de tudnunk kell, hogy ugyanilyen figyelemre van akkor is szükségük, amikor kisiskolások, amikor elkezdenek serdülni, s amikor elérik a fiatal felnőttkort."

"A szülő lehet a biztos háttér a gyereknek a kortárs csoporttal való viszonyban, a világ nehézségeinek kezelésében az önállóság kifejlődésében, a saját céljaik kitűzésében és megvalósításában."

"Szeretnénk felhívni a szülők figyelmét arra, hogy mit kapnak tőlük a gyerekeik a segítségükkel, a szándékaiktól függetlenül, sokszor nem tudatosan, sokszor észre sem véve, hogy mi történik velük. A szülő mindig nevel, a legtöbbet akkor, amikor nem nevel, hanem él, dolgozik, szabadidejét tölti, kapcsolatokat ápol. A gyerek itt látja és kezdi alkalmazni azokat a mintákat, amelyek a számára eléggé szimpatikusak, vagy eléggé erősek."

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Válaszd a szezonálist!

Válaszd a szezonálist!

Korábban természetes volt, hogy a boltok polcain vagy a piacokon csak szezonális zöldségek és gyümölcsök közül választhattunk. A mai fogyasztói társadalmunkban viszont már elvárás, hogy januárban is kapható legyen eper vagy paradicsom. Persze hümmögünk az árakon, na és persze az ízeken….
Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére