Jelenlegi hely

Varázsceruza rajzpályázat a Vojtina Bábszínházzal

Az aranyszőrű bárány meséjét ismeritek? És le is tudnátok rajzolni? Ha már nem minden részletre emlékeznétek cikkünkben megtaláljátok a mesét, és a rajzaitokat pedig küldjétek el a Vojtina Bábszínháznak!

Hol volt, hol nem volt, élt egyszer egy szépséges királyleány, aki – ha hiszitek, ha nem – még soha életében nem nevetett. Búsult is eleget emiatt szegény édesapja, így egy napon kihirdette, hogy annak adja leánya kezét és fele királyságát, akinek sikerül mosolyt csalnia gyermeke arcára. Sok próbálkozó után jött egy szegény legény, aki szorgalmas munkájáért kapott egy aranyszőrű bárányt. Ez a legény olyan szépen fújta a furulyáját és az aranyszőrű bárány olyan szépen táncolt rá, hogy az csuda. De ez még nem lett volna olyan mulatságos, hanem ehhez a báránykához hozzáragadt sok-sok ember, akik mind táncra perdültek, ahogy a furulya megszólalt. Uccu neki táncolt a bárány, bárány hátán a leány, leány hátán a sütőlapát, lapát nyelén a sütőasszony, sütőasszony hátán a pálca, pálca végén a pap, a pap után az egész falu. No, ilyen táncot még nem látott a világ! Nevetett a király, és a királylány is!
A könnye is kicsordult, s csengett a palota a kacagástól.

Bizonyára kitaláltátok, hogy Az aranyszőrű bárány mese szereplőiről van szó. Miért pont róluk? Mert hamarosan játszószínházunkban személyesen is találkozhattok velük. 
Arra szeretnénk kérni ezért Benneteket rajzpályázatunkban, hogy rajzoljátok le nekünk az egymáshoz és az aranyszőrű bárányhoz ragadt emberek mulatságos táncát, ami mosolyt csalt a szomorú királylány arcára.

A rajzokat 2018. október 5-ig személyesen vagy postai úton juttathatjátok el a Vojtina Bábszínházba (4026 Debrecen, Kálvin tér 13.).
Képeitek hátoldalára ne felejtsétek el ráírni saját neveteket, életkorotokat, otthoni címeteket vagy iskolátok nevét és címét, illetve a rajzpályázat címét: Az aranyszőrű bárány tánca
 

Képeitek közül az előadásban szereplő színészek választják majd ki a számukra legkedvesebbeket.
A kiválasztott képek alkotóinak jutalma egy 3 fős családi belépő
Az aranyszőrű bárány című játszószínházi kamarajátékunkra, valamint egy az előadásról készült fotómontázs, melyet az alkotók és a színészek aláírásukkal látnak el.

Képeiteket bábszínházunk Gyerkőcfalán most is kiállítjuk majd, így ha betértek hozzánk, viszontláthatjátok alkotásaitokat.


Jókedvű rajzolást kívánunk!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére