Jelenlegi hely

Furta látnivalói

Berettyóújfalui kistérség
Berettyóújfalui járás
Megközelíthetősége: Debrecentől 50 Berettyóújfalutól 15 km-re található a Debrecent Szegeddel összekötő főútvonal mellett.

RÓMAI KATOLIKUS TEMPLOM 

Furta, Táncsics u. 125.
Tel.: 54/401-126

A barokk stílusú, provinciális templomot 1782-ben Fáy Ferenc váradi kisprépost építtette, és 9 évvel később, 1791-ben felszentelték Szent László tiszteletére. 

Barokk főoltárát és szószékét egy olasz mester készítette, míg klasszicista mellékoltára a XIX. század elejéről való. A gazdagon tagozott templom orgonáját Kiszel István debreceni mester építette.
A templom, és a mellette található parókia műemléki védelem alatt áll.
Kertjében a keresztre feszített Jézus áll. 

REFORMÁTUS TEMPLOM

Furta, Templom u 6.
Tel.:54/442-153

A faluba látogatóknak feltétlenül érdemes megnézni a 37 méter magas neoromán stílusú tornyával tekintélyt keltő református templomot. 
A régi templomok helyén és helyett 1815 és 1827 között épült a mai templom, amelyhez 1872-ben készült az impozáns torony. 
Az 1991-ben felújított templom nemes egyszerűségében is méltóságteljesen magaslik környezete fölé fehér falaival, csúcsos tornyával, a falu nyugati részén a községháza és az iskolák szomszédságában. 

FURTA, HELYTÖRTÉNETI KIÁLLÍTÁS

Furta, Petőfi u. 1.
Telefon: 54/441-471
Látogatás: Előzetes bejelentkezéssel

A községháza jobb oldalán, az egykori általános iskola épületében rendezték be a település helytörténeti gyűjteményét, melyet a falu lakosainak adományaiból pályázati pénzből hoztak létre. A kiállításon a régi paraszti életbe kapunk betekintést, így a szövés, fonás, kenyérsütés eszközeit, a paraszti élet szerszámait, eszközeit, konyhájának cserépedényeit tekinthetjük meg.
A helytörténeti kiállítás másik része a Polgármesteri Hivatal Dísztermében található állandó kiállítás, melynek keretében a híres furtai hímzést tekinthetjük meg. 



www.furta.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére