Jelenlegi hely

Kertészkedés gyerekekkel „alaprecept”

Végre kisüt a nap, miért is maradnánk a négy fal között? Nem is kell kétszer mondani a gyerekeknek IRÁNY A SZABAD, már öltöznek is, nem úgy, mint reggel az iskolába-óvodába készülődéskor.

Kiskertünk megújulásában, apró kicsi kezükkel szívesen segítenek, és közben játékosan megtanulják a kertészkedés alapjait.

Fontos, hogy ne vegyük el a kedvüket: biztosan nem lesz tökéletes kiskertünk, viszont együtt készítettük és értékes időt töltöttünk a gyerekekkel.


kép forrás: pixabay.com

Mi kell hozzá?

  1. Gyerek, ruha: rétegesen öltöztessük fel a gyerekeket. Vegyük elő a gumicsizmát. Garantált, hogy minden piszkos lesz, így ne az ünneplő kedvenc kisruhában engedjük ki őket.
  2. Szerszámok: mindenkinek saját, de még így is tuti az enyém kell nekik. Kisásó, gereblye, locsolókanna mind megtalálható a homokozó készletben, de színes kis gyerekméretű szerszámok bárhol beszerezhetők ilyenkor.
  3. Virágok, hagymák: már a választásba vonjuk be őket, így nem lesz vita, ki melyik virágot szeretné elültetni. Későbbiekben is a saját kicsi virágjukat gondozhatják.
  4. Magok: nagyobb méretű virágmagokat válasszunk, apró kicsi kezeknek könnyebb lesz bánni vele.
  5. Kiskert: ha van rá lehetőség, saját kicsi kertrészt jelöljünk ki nekik, így hónapról hónapra megfigyelhetik a növények fejlődését. Kisnaplót is tudnak vezetni a növények fejlődésről. Sőt, rajzokkal színesebbé tehetik vagy akár egy-két fotót is beragaszthatunk a naplójukba.
  6. Táblácskák: lehet saját készítésű vagy előre megvásárolt. Mindenképpen jó, ha megjelöljük, mit hova ültettünk.
  7. Kavicsok, botok, színes forgók: a gyerekek szeretnek kavicsot és botokat gyűjteni.Használják fel a kiskertjük kicsinosítására!
  8. Locsolás: minden gyerek szeret pancsolni, így biztos ez lesz a legvidámabb pillanat!
  9. Bogarak: kertészkedés közben megismerhetik a földben élő állatkákat. Adjuk a kezükbe őket, így nem fognak később félni tőlük.
  10. Kerttel nem rendelkezők se mondjanak le a kertészkedésről! Balkonládába vagy egy nagyméretű cserépbe is vethetünk salátát, fűszernövényt. Nagyon kreatívak a gyerekek! Mi például tavaly manókertet készítettünk, színes kövekkel, apró botokkal dekoráltuk.
+ 1 jó tanács: ha a gyerekek hamar megunják és sárvárat kezdenek el építeni, gondoljunk arra, hogy lemosható-kimosható a gyerek és a ruhák is :-)

Jó kertészkedést mindenkinek!

Szerző: Szolnokimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére