Nem, nem tévedés! Az 1966-ban épült, korábban Dienes László nevét viselő intézmény ezen a néven működik tovább szeptember elsejétől nappali képzésben és érettségire épülő szakképzésben 55 fős tanári kar vezetésével.
Az épület komoly felújításon esett át a nyár folyamán: kicserélték a nyílászárókat, elvégezték a tető és az épület állagjavítását-szigetelését, napkollektorokat szereltek be. Így az iskola működése környezetbaráttá és költséghatékonyabbá vált, mely a környezettudatos magatartásra nevelésnek is részét képezi. A beruházás részeként építészetileg, gépészetileg és elektromos szempontból is teljesen újjáépült az 500 adagos főzőkonyha, ami kompletten ellátja a Hajdúdorogi Főegyházmegye debreceni intézményeit. A beruházás 295 millió forint uniós és kormányzati forrásból készült el.
A közös egyházmegyei tanévnyitón Kocsis Fülöp érsek-metropolita tartott beszédet, kijelentve, az idei tanévre a „Növekedjetek a szeretetben” jelmondatot választották. Hiszen az ide kerülő fiatalok fizikális és szellemi fejlődése mellett, az egyházi intézmény egy harmadik, nagyon fontos dologra is odafigyel: a lelki növekedésre. Csak két éve van a Hajdúdorogi Főegyházmegye fenntartásában az intézmény, mégis az elmúlt évtizedek egyik legjelentősebb fejlesztése történt meg Bánk Tibor igazgató szerint.
A rengeteg névváltoztatás közben ritka eset, hogy egy volt kommunista után elnevezett intézmény ennyi ideig megtartotta névadója nevét. Köszönhető ez talán a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban végzett 8 évnyi munkájának és egyetemi oktatói tevékenységének. Dienes László (1889–1953) szociológus, esztéta, szerkesztő, alapító tagja a mindössze fél évet megért Kommunisták Magyarországi Pártjának (1918. november 24. - 1919. március 21.) míg a Tanácsköztársaság idején városi népbiztos. A rendszer bukása után 1919-ben Romániába szökik, ahonnan Berlinbe majd Moszkvába kerül. A második világháború után visszatér Magyarországra, ahol haláláig a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár igazgatójaként működött és a gazdaságtani tanszék vezető tanára az egyetem jogi karán.
2016-ban vették át a görögkatolikusok az egészségügyi szakmai képzést fő profiljának tekintő iskolát. A fenntartó célja elsődlegesen Hajdú-Bihar és Debrecen egészségügyi feladatainak szakember utánpótlása. Egy évre rá, 2017 szeptemberében újra elindították az angol-magyar két tanítási nyelvű és az angol nyelvi előkészítő csoportokból álló gimnáziumi tagozatot. Igazán színesek és feladatban gazdagok a jövőbeli tervek, szeretnék tovább bővíteni a képzési arculatot. Ennek része egy általános gimnáziumi osztály és német nyelvi specializációs csoport indítása.
Forrás: hd.gorogkatolikus.hu, wikipedia.hu