Jelenlegi hely

„Táncra fel!” – A Tánc világnapja Debrecenben

A Debreceni Művelődési Központ A tánc világnapja alkalmából „Táncra fel!” címmel 2014. április 29-én egész napos programsorozatot szervez, együttműködve a város kulturális intézményeivel, civil szervezeteivel.

Ezen a napon a tánc minden formáját ünneplik az egész világon. Ezért a város összes jelentős táncművészeti stúdiójának, művészeti iskoláknak, lehetőséget biztosítunk a bemutatkozásra.

A programok 3 helyszínen, 32 együttes részvételével (Kossuth tér, FÓRUM, Belvárosi Közösségi Ház) több száz fellépő bevonásával valósulnak meg.

A fő helyszín a debreceni Kossuth tér, ahol az egész napos bemutatók végén nagy közös táncra várjuk a város apraját-nagyját. A modern táncegyüttesek „villámcsődületet” szerveznek, majd a hat debreceni néptáncegyüttes közös botos táncot ad elő, amit rövid táncház követ.

Este a Belvárosi Közösségi Házban felavatjuk azt az emléktáblát, ami a 40 éves táncház-mozgalom tiszteletére készülT, és természetesen a napot táncházzal zárjuk.

Debrecen több testvérvárosa Balatonfüred, Gyula, Kecskemét, Nagyszalonta is bekapcsolódik a programba, minden városban szerveznek ugyanabban az időpontban egy nagy közös táncot.

A néptánc gyógyító erejéről a következőket írja dr. Kardos László, a debreceni táncház 40 évét bemutató írásában:

„A tánc a kreativitás, az egyéni tehetség kipróbálásának lehetősége, az alkotás öröme, ezért is személyiségfejlesztő, lélekgazdagító, és ami a legfontosabb: a táncolás idején megszabadul elménk az olykor nyomasztó napi gondoktól. Ha táncolunk, erőt gyűjtünk és erőt tartalékolunk létfenntartó cselekvéseink folytatáshoz.

A tánc alkalma és kerete a társas együttlétnek, lehetősége az egymáshoz tartozás kifejeződésének, legyen az női körtánc, férfi verbunk, vagy páros tánc.

Szerelem és tánc egymásból fakadó, az együtt táncolásból szerelem nyílhat, a szerelemtől erősödik a vágy: táncolni a kedvessel.

Így van ez, amióta a világ - világ.”

„Debrecenben először 1974. április 27-én a Kossuth u. 1. szám alatti Pódiumteremben Tavaszi Táncesték címmel az Építők Hajdú Táncegyüttese hívta táncba az érdeklődőket.”

A Debreceni Művelődési Központ a fentiek jegyében – együttműködve a város kulturális intézményeivel, civil szervezeteivel – egész éves programsorozatot tervez a neves évforduló kapcsán.

A programsorozat jelentős eseménye:

„Táncra fel!” – A Tánc világnapja Debrecenben

2014. április 29.
Programok:

Helyszín: Kossuth tér

10.00‒12.00; 14.00‒17.00

10.00-16.00 Debreceni és Hajdú-Bihar megyei néptáncegyüttesek, tánc- és mozgásművészeti stúdiók bemutatkozása, tánctanítás, kirakodó vásár

16.00 Flash-mob (villámcsődület) a debreceni modern táncegyüttesek szervezésében

16.10 „Nagy debreceni botoló” – botos tánc a színpad előtt az összes néptáncegyüttes részvételével

16.20 Táncház

Helyszín: FÓRUM Debrecen

10.00‒12.00; 14.00‒15.00

 Művészeti iskolák, általános iskolai amatőr csoportok bemutatkozása

Helyszín: Belvárosi Közösségi Ház

17.30‒22.00

17.30 Emléktábla avatás az első debreceni táncház emlékére

18.00 40 éves a debreceni táncház-mozgalom - Dr. Kardos László előadása

18.45‒22.00 Táncház - széki táncrend

Közreműködnek a debreceni néptáncegyüttesek

Muzsikál a Szeredás együttes

 

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Előzd meg az iskolai gondokat az oviban!

Előzd meg az iskolai gondokat az oviban!

Csúszdázni hason, hogy könnyebben írjon majd az iskolában? Futni kell, hogy jobban tudjon majd koncentrálni? Nagymozgástól a finommotorikáig, végigvesszük, mivel előzhetjük meg a tanulási nehézségeket, hogyan segíthetjük az iskolaérettség kialakulását.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére