Átmenet címmel nyílik kiállítás szeptember 14-én Kustár Gábor szobraiból.
Gábort gyermekkora óta kíséri az alkotói vágy, de igazán 4-5 éve érzi azt, hogy olyan alkotások születnek kezei által, amelyek már „vannak”, melyek készek arra, hogy mások is lássák. Fátyol Zoltán, festőművész szerint Kustár Gábor filigrán, apró méretű plasztikái archaikus meditációnak tűnnek emberről és természetről. A vallásos érzület terébe vezetik a nézőt, s hatásuk két elem, a szent és a profán ellentétének egységéből válik teljessé. Gábor egykori használati tárgyak és természeti elemek összeépítéséből alakítja ki szobrait, melyekben átmenetet képez a szakralitás és a földi anyag együtt megszólaltatott művészi ereje.
A Fabula et Figura Műhely előadása 2018 júniusában: Jónás története a Debreceni Református Kollégium Általános Iskolájában
(Forrás: Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája)
Kustár Gábor szobrászművész, lelkész, a Debreceni Református Kollégium Általános Iskolájának vallás-és rajztanára, a Fabula et Figura Műhely bábjátékosa. A Fabula et Figura Műhelyben feleségével, Kustárné Almási Zsuzsannával a bábjáték formanyelvén színpadra állított történeteket mesélnek el. Bábelőadásaik minden elemét maguk alkotják. Hitvallásuk szerint "Arra vállalkoztunk, hogy ősi, bibliai történeteket elevenítsünk fel a bábok segítségével. Ezek a történetek mély üzeneteket hordoznak a világról, rólunk emberekről, és az emberekhez odaforduló Istenről. Ezt szeretnénk átadni a játék, a bábokkal való történetmesélés által. Kezdetben bábok születtek. A báboknak viszont akkor van létjogosultságuk, ha játszunk velük. Játék közben kelnek életre és életre keltik a történeteket is."