Jelenlegi hely

Otthon is vigyázhatnak magzatjukra a kismamák

A Magzat hangja elnevezésű program bevezetésével fejleszti a debreceni várandósok gondozását a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet.


A program annak a Fetaphon elnevezésű, magyar fejlesztésű készüléknek az alkalmazásán alapul, amelynek érzékelőit a kismama hasára helyezve ellenőrizni lehet a magzat szívhangját és mozgását. A készülék segítségével már a méhen belül idejében észlelhetik a magzat állapotát veszélyeztető állapotokat, s megakadályozhatják az ebből eredő tragédiákat. A programról 2015. március 20-án tartottak sajtótájékoztatót Debrecenben. Az eseményen dr. Török Miklós, a program orvosszakmai vezetője kiemelte: a berendezést a mai napig több mint 1600 várandós kismama alkalmazta, s magzataik körében a 32. hét utáni időszakban nem következett be szülés előtti halálozás, bár 7 esetben ennek fent állt a veszélye. A Magzat Hangja program célja az, hogy ez a szám a lehető legkisebbre csökkenjen. A készüléket a terhesség 32. hetétől ajánlott alkalmazni, de adott esetben akár a 24. hetétől is lehet. A módszer semmilyen biológiai hatást nem jelent a magzatra.

A Magzat hangja program keretében lehetőség lesz arra, hogy a debreceni és a veszélyeztetett terhes kismamák otthoni magzati szívhang-ellenőrzési rendszert alkalmazzanak. Így magzati veszélyállapotokat időben fel tudják ismerni – mondta el dr. Aranyosi János, a Kenézy-kórház nőgyógyászatának főorvosa. A Debreceni Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet a Magzat hangja programtól kétmillió forint értékű vizsgálatot kap. Dr. Lampé Zsolt, a kórház főigazgatója azt hangsúlyozta: hatalmas előrelépés, hogy már ezt a szolgáltatást is csatolni tudják a járóbeteg-ellátáshoz.

Széles Diána egészségügyért is felelős alpolgármester úgy fogalmazott: Debrecen gondoskodó város és minden ilyen típusú hasznos kezdeményezést támogat. Példaként említette, hogy Debrecen önkormányzata évente 2 milliárd forintot fordít szociális ellátórendszerére. Az egészségügyi alapellátásra – ami a városban a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézettel együttműködésben valósul meg – az egészségpénztári finanszírozáson felül évi 50 millió forintot biztosít a város, az anyatejgyűjtő állomás működésére pedig évi 10 millió forintot.  Annak érdekében pedig, hogy a debreceni kismamák kedvezményesen vehessék igénybe a helyi közösségi közlekedést, évi 20 millió forintot fordít az érintettek bérletvásárlásának támogatására az önkormányzat. Ebből is látszik, hogy Debrecen városa gondoskodik jelenlegi és leendő polgárairól is. Az alpolgármester az önkormányzat támogatásáról biztosította a Magzat hangja programot is.

Forrás: debrecen.hu
Kép: dehir.hu

 

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért nem tudsz fogyni? Dr Gyöngy Andrea belgyógyász, diabetológus tanácsai

Miért nem tudsz fogyni? Dr Gyöngy Andrea belgyógyász, diabetológus tanácsai

"Miért nem tudok fogyni?" Nézzük, van-e jó válasz, szakértői válasz a kérdésre!
Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Reggeli őrület és egy kis segítség, hogy mindenki számára élhető legyen

Igyekezz már, hol a cipőd, el fogunk késni, miért most jut eszedbe, hogy pisilni kell, jajj kell az úszás cucc, megőőőőrülöööök hogy minden reggel ez megy! Na tegye a szívére a kezét, akinél még nem hangzottak el ezek vagy ennél változatosabb, neaggyisten cifrább napindító mondatok. Ugyhogy ugye? Szerintem bátran és általánosan kijelenthetjük: a reggeli készülődés, és intézménybe-munkahelyre kerülés a nap egyik legstresszesebb része – minden résztvevőnek! No de, tudjuk-e hogy miért? Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Ne vágj füvet májusban, adj teret a beporzóknak!

Itt a Vágatlan Május! Na ez igazán tetszeni fog a családnak, akárki is vágja a füvet nálatok! A nemzetközi kezdeményezés még 2019-ben Angliából indult, célja, hogy felhívja a beporzóbarát kertek jelentőségére a figyelmet.
Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére