Jelenlegi hely

Ezeket mindenképp szerezd be, ha gyermeked most bölcsis!

A bölcsi időszaka igazán izgalmas. Telve kalandokkal, új felfedezésekkel, kisebb-nagyobb kihívásokkal. Bár úgy tűnhet, hogy ez a periódus elsősorban a szociális közegbe való bekerülésről, némileg az ideiglenes elszakadásról szól, ám ennél sokkal több minden megy végbe. Pontosan ezért nem éri meg félvállról venni a játékban rejlő lehetőségeket. Sőt a legjobb ezeket ezerszeresen kamatoztatni!

Fejlesztésre mindenkinek szüksége van?

Igen! Érdemes ezt a területet egy kicsit tisztába tenni, mert akad néhány súlyos félreértés a köztudatban. A fejlesztő játékok 2 éveseknek nagyszerű alternatívák, minden bölcsis korú gyerkőcnek megfelelnek. Tehát a fejlesztés nem olyasvalami, amire azok „szorulnak” rá, akik hátrányos helyzetből indulnak, esetleg extrém hiányosságokkal rendelkeznek. Az ő fejlesztésük speciális, más lapra tartozik. Viszont önmagában a fejlődés, annak támogatása minden színtéren prioritást élvez. Hiszen ebben az életkorban az idegrendszer roppantul fogékony, mindennek tetejében gyorsan változik, differenciálódik. A logikus gondolkodás olyan távoli célnak tűnik, ami ebben a korban nem releváns, pedig igazság szerint minél előbb kiépülnek a szükséges idegpályák a későbbiekben annál egyszerűbb az úgynevezett „bejáratás”. A koncentráció fokozása, a finom motorikus képességek árnyalása, a szem-kéz koordináció finomítása mind-mind olyan célok, amik játékosan is elérhetőek. Nem kell hozzájuk tudatos cselekvés, hiszen ekkoriban a tanulás a játszáson keresztül megy végbe, valamint természetesen a környezet megfigyelésével és utánzásával. Többek között ezért tesznek mély benyomást a lurkókra a bábjátékok, amik a színeken, hangokon keresztül megannyi impulzussal ajándékozhatják meg lelkes közönségüket.

Az együtt játszás csodákra képes?

Igen, alapvetően az együtt töltött idő olyan érték, ami felbecsülhetetlen, és ami egyébként pótolhatatlan. A foglalkoztatók kitűnő játékalapok, amik kizárólag közös erővel oldhatóak meg, forgathatóak eredményesen. De az esetükben pont ez a lényeg. Az élményszerzés, az „együtt játék” felhőtlen érzése.

Szponzorált tartalom

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

A nyár és a nyaralás a feltöltődésről szól. Nem mindenkinek van kedve kemény edzésekhez és kalória számoláshoz. Néhány egyszerű szokással úgy is élvezheted a pihenést, hogy közben a tested és az egészséged is hálás lesz érte.
Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Megérkezett ismét a kánikula. Ilyenkor még ránézni sem esik jól a sütőre vagy a tűzhelyre. A szervezetünk a hőség elleni védekezéssel van elfoglalva, többet izzadunk, sokkal több folyadékot kívánunk ( a Balatont is kiinnánk, ha lenne benne elég víz), az étvágyunk is csökken, az emésztésünk sem úgy működik, mint egy hűvösebb napon. Persze ettől még a család enni szeretne – a "tátogó fiókák" nem fogadják el kifogásként a 38 fokot.  Akár a hőség, akár az energiatakarékosság, akár az egészségesebb étkezés miatt szeretnél változtatni, a nyár és a hőség erre tökéletes alkalom.
Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Van valaki, akit bármikor felhívhatsz? Akivel jókat nevetsz, aki meghallgat, vagy akivel a gyerekeitek együtt nőnek fel? Ma érdemes neki írni egy üzenetet, mert július 30-án van a Barátság Világnapja.
Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

A válás önmagában is komoly veszteség egy gyermek számára. A szülők útjai ugyan különválnak, de a gyermek számára mindketten örökre a szülei maradnak. Éppen ezért különösen fájdalmas, amikor a szülők közötti konfliktus nem ér véget a különválással, hanem a gyermek válik a harc eszközévé.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére