Jelenlegi hely

Zirregő-zurrogó család

Beküldő lakhelye: Csongrád megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját gyermekrajz

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

Az utóbbi napokban legnagyobb öröm számomra az volt, amikor a két óvodás lányom együtt babázott, s az odasettenkedő másfél évest bevették a "munkába". A kicsi pedig teljes erőbedobással etette a babákat, mindent megcsinált, amit kértek tőle, teljes volt az összhang és az elégedettség. Másik nagy örömem volt a napokban, amikor a kicsi kimondta azt a szót, hogy "testvér". Boldogsággal tölt el az is, hogy bár ha napközben vannak is veszekedések, esténként megölelik és megpuszilják egymást. Így mindannyian egymás elfogadásában, szeretetében megnyugodva fekhetünk le.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

Az, hogy gyermekem megtegye, amit kérek. (Pl. fürdés, játék összepakolás, táska bepakolás...)

Sajnos naponta szembekerülök tehetetlenségemmel és bizony ennek végső kifejlete általában az, hogy kiabálni kezdek a lányokkal. Jó példa erre a tegnapi délutáni lefekvés. Jó előre átbeszéltük, megegyeztünk, hogy hamar le kell feküdni, hogy időben kelhessünk és utána el tudjunk menni a városba. Eleinte úgy tűnt, hogy szót is fogadnak, megindult az altatási rutin, de valahol megint hiba csúszott a folyamatba. Egyikük nem vetkőzött, másikuk olvasott, aztán amikor nagy nehezen ágyba mentek, kezdődött a mocorgás, ami aztán vergődésbe, rugdosásba csapott át. Az idő telt, én egyre feszültebb lettem és egyszer csak kirobbantam. Ennek persze a lányok részéről sírás és dac lett a vége, engem pedig furdalt a lelkiismeret, hogy megint elbuktam én, a nagy, türelmes, jó édesanya.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Szeretném, ha hatékonyabban tudnék kommunikálni a gyerekeimmel. Nem a szülői felsőbbrendűségem, erősebb hangom volna a végső adu a konfliktusok kezelésében, hanem segíteni tudnék nekik megtanulni vitatkozni, érvelni, elfogadni a másik véleményét. Szeretném, ha én is el tudnám fogadni a gyerekem véleményét akkor is, ha nem egyezik az enyémmel. El akarom hagyni a büntetéseket, szeretném a gyakorlatban is alkalmazni azokat a technikákat, melyek alátámasztják a "senkit nem lehet jóra szidni" gondolatot. Hiteles szülő akarok lenni. Azt akarom elérni, hogy magabiztos, megbízható, szeretetteljes kamaszokká cseperedjenek, akik később becsületes, jó, boldog felnőttekké válnak. Azt szeretném, ha képesek lennének önállóan mérlegelni és dönteni, kapnának egy szilárd értékrendet tőlünk, melyhez ragaszkodni tudnak életük során és békében tudnak együtt élni a többi emberrel.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Piknik és egyéb receptek a nyári boldogsághoz

Piknik és egyéb receptek a nyári boldogsághoz

Jöhet egy nyári piknik? Piknikezni klassz dolog, olyan, mintha kivinnéd a vacsorát a parkba. Nem kell aggódni a morzsákért, a kézzel evés esetlegessége miatt az etikettért. Valahogy mindenki lazább, jókedvűbb és éhesebb is persze. Játszhattok, dumálhattok, kütyümentesen a zöldben... lehet csajos, romantikus, borozgatós vagy gyerekes, a jó hangulat és élmény garantált!
Ünnepeljük együtt a csokoládé világnapját!

Ünnepeljük együtt a csokoládé világnapját!

A Csokoládé Világnapja (World Chocolate Day) minden évben július 7-én kerül megrendezésre. A csokoládé szeretetére, élvezetére és népszerűsítésére szolgál világszerte.
Piknikre fel! 5+1 tipp a felejthetetlen élményhez

Piknikre fel! 5+1 tipp a felejthetetlen élményhez

A piknik lehetőséget biztosít a családoknak, barátoknak és közösségeknek, hogy összegyűljenek és megerősítsék a kötelékeket. Ez különösen fontos a mai digitális világban, ahol az emberek gyakran kevesebbet töltenek személyes kapcsolatok ápolásával.
Olyan rendetlen ez a gyerek!

Olyan rendetlen ez a gyerek!

Széthagyja a játékait, ruháit, egyéb holmiját? Mindennapos problémának tűnik, hogy nekünk, szülőknek kell rendet tenni utána? Tapasztalat hogy gyermekünket a legnagyobb nehézségek árán – vagy még úgy sem – tudjuk rendre szoktatni. Tippek az életkornak megfelelő, helyes módszerek alkalmazásához.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére