REFORMÁTUS TEMPLOM
Bojt, Kálvin tér 1.
Tel: 54/701-590
A mai templom helyén 1610 táján egy kicsiny oratórium épület. E kis imaháznak természetesen még nem volt tornya, tetejét csupán náddal fedték. 1773-ban bõvítették, de errõl az építkezésrõl sem tudunk sokat. 1835-ben épült a déli oldalhajó, majd 1860 – 63-ban bõvítették és magasították, s emelték nyugati homlokzati tornyát. A régi, téglából készült szószék helyett 1863-ban adományozott a Beleznay család egyik nõtagja új, fafaragású szószéket.1912-ben feljebb emelték a torony falát, ekkor kapott horgonylemez fedést a toronykúp és a tetõzet, majd 1962-ben és 1975-ben ismét tatarozták. A többször átépített, nagyon egyszerû külsejű templom hajóinak keleti sarkain egy – egy korai építésbõl származó kéttagú, rézsűt álló támfalat találunk. Az óralapos torony 25 m magas. A 9 * 17 méteres hajóban és a 8 * 8 méteres oldalhajóban sík, vakolt mennyezet és 366 ülõhely van. Az oldalhajó megnyitásakor a födémszerkezet tartása véget, két oszlopot állítottak be. A nagyváradi Orsolya zárdából használtan vásárolt orgonát Friedl Lipót építette be hat változattal, de a hangszer a II. világháborúban tönkrement.
NAGY-RÉT
Megközelíthetőség: A községben a templom mellett a Kossuth utcán kell elmenni a szilárd búrkolatú úton a falu végéig (kb 800 m) és ott a földúton egyenesen tovább kell haladni Kis-körös csatorna hídjáig. A híd utáni jobbra eső terület került védelem alá.
A Nagy-rét madárvilága igen érdekes. Az itt fészkelő védett madárfajok közül legjelentősebb a Tiszántúlon ritka réti tücsökmadár, de előfordul a másik két tücsökmadár faj is. Itt költ a vizityúk, a kis vizicsibe, a haris. Gyakori fészkelő a területen a barna rétihéja, a törpe gém, a bölömbika,a sárga billegető, a nádi sármány, az énekes nádiposzáta. A rét növényzete fajokban gazdag, értékesek a vizi és réti növénytársulások.