Élmény, tudás és játék – természet-tisztelő vadászokkal, kutyákkal és madarakkal a természet szívében!
Indulás: 9:30 Debrecenből
Visszaút: 12:30 és 16:30
Helyszín: Hármashegyalja
Program: 10:30 – 12:30
A részvétel menetjegyhez és rendezvényjegyhez kötött!
Újdonság! Gyermekrajzokkal díszített vagon átadása – már induláskor élmény!
Az idei Vadászgyermeknap egy különleges pillanattal indul:
Ünnepélyes átadásra kerül a Zsuzsi kisvasút új, gyermekrajzokkal feldíszített vagonja!
A kicsik alkotásai most már a vonaton utaznak velünk – színes üzenetek a természet szeretetéről, állatokról, madarakról, fák öleléséről.
Ez az élmény már az induló állomáson mosolyt csal mindenki arcára – a gyerekek számára pedig örök emlék, hogy alkotásuk része lett a Zsuzsi világának.
Természetvédelem és vadászat – összhangban a természettel
Sokan nem is sejtik, hogy a vadászat és természetvédelem között szoros, évszázadokra visszanyúló kapcsolat van. A felelős vadgazdálkodás nemcsak az állatállomány egészségének megőrzését szolgálja, hanem hozzájárul az élőhelyek védelméhez és a biodiverzitás fenntartásához is.
A modern vadászat már nem kizárólag a vad elejtéséről szól, hanem egyensúlyteremtésről, megfigyelésről, tudásról és mély természeti kapcsolatról. A vadászok gyakran a természet legelkötelezettebb őrzői – hiszen ők azok, akik ismerik, figyelik és tisztelettel közelítik meg az erdő lakóit.
Természeti nevelés – a jövő kulcsa
A gyerekek játékos tanítása a természet szeretetére és tiszteletére már az első lépés a környezettudatos gondolkodás felé. Az olyan élményalapú programok, mint a Vadászgyermeknap, lehetőséget adnak arra, hogy a fiatalok ne csak lássák, hanem át is érezzék a természet ritmusát, megtanulják a felelősséget, és közelebb kerüljenek a körülöttük lévő világhoz.
A természetnevelés nem tanóra – hanem kaland, amely egész életre szóló nyomot hagy.
Vadászok testközelből – vadászati eszközök és trófeák világa
Fedezd fel a vadászat hagyományait és eszközeit – trófeák, vadászati kellékek, történetek és szakértő vadászok várnak, hogy megosszák tudásukat a természet szeretetéről és a fenntartható vadgazdálkodásról.
Különleges találkozás: a kis münsterlandi vizsla fajta bemutatója
Ismerd meg ezt a kivételes fajtát: a kis münsterlandi vizsla nemcsak hű társ, hanem kiváló nyomkövető, apportírozó és barátságos segítő!
Nyomkövetés, apportírozási bemutató, simogató és interaktív bemutató – garantáltan belopja magát a szívedbe!
Solymászmadarak testközelből
Ismét velünk lesznek a solymászmadarak – látványos röptetés, bemutató, ismeretterjesztés, és ami a legfontosabb: valódi testközeli élmény a természet királyaival.
Kisvadász foglalkoztató – játékkal tanulva a természetben
Kézműveskedés, ügyességi játékok, célba lövés, állatos kvíz és sok más kisvadász program várja a gyerekeket – a tanulás itt játék!
Fekete István – vadász és természetíró világa
A természet és vadászat irodalmi mestere előtt tisztelgünk:
Mini kiállítás Fekete István vadászírói munkásságáról
VUK-tematika gyerekeknek – mese, játék és természet egyben!
Erdei ízek – Kézműves hamburgerek és helyi finomságok
Az élmények mellé jár a finom falat is! Vár a Helyi Ízek vására kézműves hamburgerekkel, erdei különlegességekkel és helyi ínyencségekkel – minden, ami Hármashegyalja.
Fontos tudnivalók:
• A program regisztrációhoz és utazási jegyhez kötött.
• Autómentes rendezvény – használd a Zsuzsi Erdei Kisvasutat!
• Kutyabarát esemény, természetesen a szabályok betartásával.
• Időjárásnak és terepi viszonyoknak megfelelő öltözet ajánlott!
Május 31. – Egy felejthetetlen nap vadászokkal, kutyákkal, solymászmadarakkal és játékos tanulással!
Vadászgyermeknap a Zsuzsival – ahol a természet tanít, a játék szórakoztat, és az élmények örökre megmaradnak!