A gyermek egyik alapvető lelki szükséglete, hogy érezze, hogy szülei elfogadják őt úgy, ahogy van. Hogyha a gyermek azonban a szülői elfogadást nem kapja meg automatikusan, akkor megpróbálja azt kivívni és megfelelésre kényszerül a vágyott elfogadás elérése érdekében. Ilyen esetben elkezd elvárásrendszerekhez idomulni, teljesítmények hajszolásába belemenni, hogy egy-egy dicsérettel, elismeréssel csillapítsa az elfogadás hiányát. Ennek hosszútávon azonban komoly böjtje lehet, és így valósulhat meg, hogy valaki akár egy életen át mások elvárásaihoz igazodva, saját érdekeit és érzéseit háttérbe szorítva, a nemet mondást nem ismerve, stresszben és szorongásban éli le életét.
Mégis miért olyan nehéz kikerülni a megfelelési kényszer szorításából még a probléma felismerését követően is? Mit tehetünk, hogy leszámoljunk vele? És miképpen oldhatjuk a megfelelési kényszerből adódó szorongásainkat?
A Jog és Pszichológia programján Dr. Szemán-Nagy Anita klinikai szakpszichológustól, pszichoterapeutától, a Debreceni Egyetem Pszichológiai Intézetének egyetemi docensétől, tanszékvezetőjétől többek között ezekre a kérdésekre kaphatunk majd választ. Az est második részében lehetőség nyílik majd kérdéseket is feltenni.