Jelenlegi hely

10 éves az Agóra

Időpont: 2025. február 8-9., szombat-vasárnap 10 órakor
Helyszín: Agóra Tudományos Élményközpont (Debrecen, Egyetem tér 1.)

 

Lehet-e focimeccset játszani a Kilimandzsárón? Melyik állat tartja a hosszútávfutás rekordját? Hogyan téríthető el egy aszteroida?

Az Agóra tizedik születésnapján a természettudományok legjei állnak a középpontban, a világ legszínesebb állataitól kezdve az űrkutatás legnagyobb bravúrjain és a legextrémebb sportteljesítményeken keresztül a legrégebbi matematikáig.

A szülinapi hétvégén a látogatók emellett bemutatót láthatnak az Agóra legnépszerűbb kísérleteiből és találkozhatnak táncoló-éneklő robotokkal is.

Az Agóra rendhagyó születésnapi programjai kedvezményes jeggyel látogathatók. A belépő ára ezen a hétvégén gyerekeknek és felnőtteknek egységesen 1900 Ft/fő.

RÉSZLETES PROGRAMOK:

Kedvenc kísérleteink
Mire jó egy vákuumszivattyú? Lehet-e egy lufit szilánkosra törni? Elsüllyedhet-e egy jégkocka a vízben? Az Agóra szülinapjára készült látványos bemutatóban összegyűjtöttük az elmúlt 10 év számunkra legkedvesebb kísérleteit, tüzet gyújtunk a tenyerünkben és kiderül, mi is az a tűztornádó, ettől még Barbie baba haja is égnek áll!

Robotbázis
Láttál már robotot táncolni vagy énekelni? Játszottál robotkutyával? El tudod képzelni, hogy egy robot tud bowlingozni, focizni vagy fogócskázni? Ezen a bázison találkozhatnak az érdeklődők az Agóra legügyesebb és legcukibb robotjaival, és akár irányíthatják is azokat. A bemutató közben kiderül, mire is képesek a mai robotok.

Extrém sporthelyszínek
Szörfözés óriáshullámokon, szánkózás egy aktív vulkánon, és focizás a Mount Everest alaptáborában, több mint 5000 méteres magasságban. Az ismeretterjesztő előadás elrepíti az érdeklődőket a Föld legizgalmasabb és legveszélyesebb sporthelyszíneire, megismerkedhetnek többek között azokkal a bátor mászókkal, akik a világ legnehezebb sziklafalait hódították meg, és olyan búvárokkal, akik a világ legmélyebb víz alatti barlangjainak titkait kutatták.

A világ legszínesebb állatai
Hogyan használják a tengerekben élő férgek és puhatestűek táplálékszerzésre színeiket? Melyik állat tud a leggyorsabban alkalmazkodni a környezet színének megváltozásához és melyik emlős büszkélkedhetne a legszínesebb címmel? A színek széppé varázsolják a világot, és fontos szerepet töltenek be az állatok életében. Az ismeretterjesztő előadásból megtudhatják a látogatók, a színek hogyan segítik az állatokat a rejtőzködésben, a túlélésben, vagy éppen a párválasztásban.

Az állatvilág csúcstartói
Vajon melyik a világ leggyorsabb szárazföldi állata rövidtávon, és vajon a hosszútávfutás rekordját is ő tartja-e? Hol él és mekkorára nő meg a világ legnagyobb kétéltűje? A természet tele van remekművekkel, csodákkal. Minden állat igyekszik minél jobban alkalmazkodni az őt körülvevő világhoz. Azonban mégis vannak köztük olyanok, akik valamilyen szempontból kiemelkednek a többiek közül. Velük ismerkedhetnek meg az érdeklődők az ismeretterjesztő előadás során.

Az űrkutatás tíz bravúrja
Kijutottunk az űrbe, leszálltunk a Holdon és egy üstökösön is. Eltérítettünk egy aszteroidát, és lefotóztuk a Földet olyan messziről, mint még soha. A csillagászati előadásban sorra vesszük a világűr felfedezésének legnagyobb bravúrjait a legfejlettebb űrtávcső megalkotásától az űrszondák végső célpontjáig.

Nagy csillagászati felfedezések
A Nap kering a Föld körül vagy fordítva? Valóban léteznek a bolygókat tartó kristályszférák? Lehet-e két üstökös egy és ugyanaz? Létezik-e még bolygó a Neptunuszon túl? Az ismeretterjesztő előadás tíz csillagász tíz grandiózus felfedezését mutatja be, az ókortól napjainkig.

A legrégebbi matematika
Hogyan számolt az ősember? Vajon ismerte-e egyáltalán a számokat? Mit tudhatunk az ókori civilizációk számtani, geometriai ismereteiről? Az előadásban az emberiség történetének kezdeteitől járjuk végig a matematika történetét a számok bűvöletében, Hellásztól Mezopotámiáig, Indiától Egyiptomig.


Még több családi program érdekelne? Hírlevelünkkel nem maradhatsz le semmiről!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére