Jelenlegi hely

Vizes Élőhelyek Világnapja

Időpont: 2025. február 2., vasárnap 09.00 órakor
Helyszín: Hortobágyi Nemzeti Park Látogatóközpont (Hortobágy, Petőfi tér 8.)

 

Sok szeretettel várunk mindenkit a Vizes Élőhelyek Világnapja alkalmából megrendezett programjainkra:

9.00– 9.15 Köszöntő – Medgyesi Gergely Árpád igazgató, HNPI
9.15– 9.35 Volt egyszer egy folyó – A Hortobágy folyó tervezett rehabilitációja – Szabó Gyula osztályvezető, HNPI
9.35– 9.55 A hortobágyi rónák múló és eljövendő évszázadai
– Bessenyei László Bence természetvédelmi őr, HNPI
9.55–10.10 Szünet teával és pogácsával
10.10–10.30 Láncolatba rendezett vizes élőhelyek
– Ecsedi Zoltán projektvezető, HTE
10.30–11.00 A víz szerepe a hortobágyi „élőhelysziget” mindennapjaiban címmel rendhagyó tárlatvezetés a HNP Látogatóközpont „A Hortobágy természete” c. kiállításában
– Medgyesi Gergely Árpád igazgató és Danyi Zoltán szakmai
tanácsadó
11.00-től Terepi program a Hortobágy folyóhoz

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Regisztrálni az alábbi linken:
https://forms.gle/7BnUi8vWod55JWrP9

Kérünk minden érdeklődőt, hogy az online regisztrációval
jelezze részvételi szándékát!


Még több családi program érdekelne? Hírlevelünkkel nem maradhatsz le semmiről!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

10 tavaszindító családi bakancslista

10 tavaszindító családi bakancslista

Márciusban valami megmozdul bennünk. Több fény, enyhébb levegő, hosszabb délutánok – és hirtelen mindenki kimozdulna. A tavasz tökéletes alkalom arra, hogy családként is új ritmust találjatok. Nem kell nagy utazás, nem kell költséges program. Elég néhány tudatos, közösen megélt pillanat. Íme egy általános, bárhol megvalósítható tavaszi bakancslista, amelyből kedvetek szerint válogathattok.
Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Március 22. a Víz Világnapja, amelyet az ENSZ kezdeményezésére 1993 óta ünneplünk világszerte. A cél egyszerű, mégis óriási jelentőségű: felhívni a figyelmet arra, hogy a víz nem korlátlan erőforrás. Gyerekként a víz játék, pancsolás, esőcsizmás ugrálás a tócsában. Felnőttként felelősség is. A jó hír? A kettő összeérhet. Íme 7+1 játékos, mégis szemléletformáló ötlet, amelyet bárhol az országban megvalósíthattok.
Az energai és változás éve lesz 2026 a kínai holdnaptár szerint

Az energai és változás éve lesz 2026 a kínai holdnaptár szerint

A kínai újév a Tűz Ló éve, mely ritka párosítás, így ennek az évnek is különleges áramlása lesz, vége a halogatásnak! Az események ritmusa felgyorsul, 
Hogyan ünneplik a keletiek a tavaszünnepet?

Hogyan ünneplik a keletiek a tavaszünnepet?

Idén, 2026 február 17-én kezdődik a Tüzes Ló éve, egészen 2027 február 5-ig tart. A kínaiul tavaszünnepnek nevezett ünnep a világ népességének egynegyede számára az év legnagyobb és talán leghosszabb ünnepe. 

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére