Jelenlegi hely

Elvárások fogságában

Időpont: 2025. február 12. Szerda 18:30 órakor 
Helyszín: DAB székház (Debrecen, Thomas Mann u. 49.)

 

A gyermek egyik alapvető lelki szükséglete, hogy érezze, hogy szülei elfogadják őt úgy, ahogy van. Hogyha a gyermek azonban a szülői elfogadást nem kapja meg automatikusan, akkor megpróbálja azt kivívni és megfelelésre kényszerül a vágyott elfogadás elérése érdekében. Ilyen esetben elkezd elvárásrendszerekhez idomulni, teljesítmények hajszolásába belemenni, hogy egy-egy dicsérettel, elismeréssel csillapítsa az elfogadás hiányát. Ennek hosszútávon azonban komoly böjtje lehet, és így valósulhat meg, hogy valaki akár egy életen át mások elvárásaihoz igazodva, saját érdekeit és érzéseit háttérbe szorítva, a nemet mondást nem ismerve, stresszben és szorongásban éli le életét.

Mégis miért olyan nehéz kikerülni a megfelelési kényszer szorításából még a probléma felismerését követően is? Mit tehetünk, hogy leszámoljunk vele? És miképpen oldhatjuk a megfelelési kényszerből adódó szorongásainkat?

A Jog és Pszichológia programján Dr. Szemán-Nagy Anita klinikai szakpszichológustól, pszichoterapeutától, a Debreceni Egyetem Pszichológiai Intézetének egyetemi docensétől, tanszékvezetőjétől többek között ezekre a kérdésekre kaphatunk majd választ. Az est második részében lehetőség nyílik majd kérdéseket is feltenni.


Még több családi program érdekelne? Hírlevelünkkel nem maradhatsz le semmiről!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére