Jelenlegi hely

Milyen lehet az élet egy nemzetközi iskolában Debrecenben?

Milyen lehet egy olyan iskola, mely nem a Nemzeti Alaptanterv mentén oktat? Hogyan és mit tanulnak a diákok egy olyan intézményben, ahol mások a fókuszok, mások a követelmények és másképp telnek a hétköznapok? Valóban egy Nemzetközi Érettségivel jobban boldogul a gyerek az élet és munka világában?

A Debreceni Nemzetközi Iskola (ISD) a negyedik évében jár és még mindig sokak számára egy kérdőjel.

Valójában mitől más ez az intézmény, mint egy magyar állami iskola?

Az a szülő, aki úgy dönt, hogy ez a megfelelő iskola a gyermeke számára, bizalmat szavaz egy olyan oktatási rendszernek, melyből Magyarországon viszonylag kevés példa van, Kelet-Magyarországon pedig egyedülálló. Az a szülő hisz abban, hogy a korral az oktatásnak is változnia kell.

2022-ben olyan elvárásokkal szembesülnek a frissen érettségizett, diplomázott fiatalok, melyről senki nem beszélt nekik a tanulmányaik alatt.

> Hogyan dolgozz együtt másokkal hatékonyan? Olyanokkal, akiknek eltérő a gondolkodásuk, a véleményük, különbözőek az erősségeik és gyengéik.
> Tarts egy prezentációt a kollégáidnak. Mondd el a véleményedet tényekkel alátámasztva, győzz meg mást egy kulturált vita keretein belül.
> Találd meg a hibát a rendszerben, vagy tegyél hatékonyabbá egy folyamatot. Ne állj meg, ha már betanultad a munkádat, hanem fejleszd magad, fedezz fel valami újat.
> Hogyan kezdj bele egy vállalkozásba és mi kell a sikerességéhez?

Röviden: az ISD abban más, hogy a valódi élettel kapcsolatos kérdésekre keresik az oktatók a diákokkal a választ.

Óvodás kortól az érettségiig, a gyermek korának megfelelően fejleszti azon képességeket, melyekkel a felsorolt elvárások természetes és megszokott feladatok lesznek a fiatalok számára. A tanterv és az oktatók rávezetik a tanulókat arra, hogy olyan területre összpontosítsanak, amiben jók, mindezt úgy, hogy maguk fedezik fel erősségeiket. Tudatosítják bennük, hogy maguknak tanulnak, saját felelősségük a fejlődésük.

„Amit hallasz elfelejted, amit látsz, megjegyzed, amit csinálsz megtanulod”, szól a mondás Konfuciustól.
Amíg egy diák nem látja a megtanulandó anyag értelmét és hogy hogyan tudja azt az életében hasznosítani, nagyon rövid időn belül feledésbe merül a tudás és a kárba vész a sok befektetett munka.

Még számos egyéb kérdés is felmerülhet egy szülőben ezzel az új iskolával kapcsolatban.

Ezen kérdéseket január 21-én feltehetik az ISD nyílt napján, ahol felfedező játékon vehetnek részt az óvodások és közös, bemutató órán az alsó tagozatos diákok.

Ha kíváncsi a részletekre, az ISD honlapján megtalál minden információt, valamint a részvételhez szükséges regisztrációs lehetőséget. Az iskola kedvcsináló videója ITT érhető el.

Szponzorált tartalom

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

Tanító nénik, kisgyerekes szülők, most főleg rátok gondoltunk! Idén egy újdonságot készítettünk olvasóinknak. Fókuszban a találos és talányos kérdések!
2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

A tervezést soha nem lehet elég korán elkezdeni! Mutatjuk a 2025-ös ünnepeket és a hosszú hétvégéket rímekbe szedve:
Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Élő adventi naptárrá változnak azok a települések, ahol a házak ablakait ünnepi fénybe és díszbe öltöztetik, számmal jelölve a napokat december elsejétől karácsonyig. A várakozás izgalma igazi közösségi élménnyé válik. Testi-lelki egészséget szolgáló program lehet ilyenkor az esti séta lakóhelyünk utcáin. 
Azok a titokzatos tanulási képességek

Azok a titokzatos tanulási képességek

Miért lenne fontos már az oviban a tanulási képességekkel foglalkozni? Hiszen fényévekre van még a suli! Pedig nagyon is az! Cikksorozatunk második része ezt a témát járja körbe.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére