Jelenlegi hely

Változik a nőgyógyászati ellátás Debrecenben

A Debreceni Egyetem Klinikai Központjában júniustól átszervezik a szülészeti és nőgyógyászati ellátást. A szülészeti, onkológiai, nőgyógyászati ellátások, szakrendelések helyszínei a cikkben.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központjában júniustól átszervezik a szülészeti és nőgyógyászati ellátást. A változtatásokra a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika szülőszobájának felújítása, és az ezzel járó kapacitáscsökkenés miatt van szükség.  

A különböző ellátási helyszínek az alábbiak szerint változnak:  

Koronavírus-fertőzés

Az átszervezéssel járó fontos változás, hogy június 1-től a koronavírus-fertőzött nőgyógyászati és szülészeti járó- illetve fekvőbetegeket a Kenézy Gyula Campus Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályán kezelik.  

Szülészeti ellátás

A szülészeti ellátást június 9-étől a Nagyerdei Campus Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján végzik, valamennyi szülészeti járóbeteget és a 24. terhességi hetet betöltött fekvőbeteget itt látják el.

A 24. terhességi hét alatti fekvőbeteg ellátást igénylő szülészeti eseteket viszont (például: vetélés, terhesség­megszakítás, hyperemesis) a Kenézy Gyula Campuson kezelik.  

Nőgyógyászati ellátás

A nőgyógyászati járóbeteg-ellátás a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán szünetel, valamennyi járó- és fekvőbeteget a Kenézy Gyula Campuson látják el.  

Onkológiai ellátás

Az onkológiai szűrővizsgálatok továbbra is teljes kapacitással működnek a Kenézy Gyula Campuson. Itt zajlik a nőgyógyászati onkológiai betegek műtéti ellátása is.  A nőgyógyászati onkológiai betegek kemoterápiás kezelése, valamint a radioterápiát igénylő esetek ellátása változatlan formában, a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán zajlik.  

Szakrendelések

A Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán működő speciális szakrendelések változatlanul a Nagyerdei Campuson üzemelnek, beleértve a nőgyógyászati onkológiai járóbeteg-ellátást végző Nőgyógyászati Onkológiai Szakrendelést.  

Ügyeleti ellátás

A nőgyógyászati betegek ügyeleti ellátása a Kenézy Gyula Campuson történik, a szülészeti esetek ügyeleti ellátása a betöltött 24. terhességi hét fölött a Nagyerdei, a 24. terhességi hét alatt pedig a Kenézy Gyula Campuson.    

A betegeket folyamatosan értesítik a megváltozott ellátási helyszínekről. A Klinikai Központ vezetősége kéri a betegek és a hozzátartozók megértését és türelmét.  

Forrás: Unideb Sajtóiroda- CzA; Pexels /

Mart Production

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Ahány ház, annyi szokás – tartja a mondás. Ez bizony igaz a NŐNAP esetében is. Érdekes különbségek vannak szerte szét a világban. Ha lehetne választanom, határozottan tudom melyiket szeretném ;-) Magyarországon régen a nénikék az utcán árulták a borostyánlevélel közrefogott hóvirág és ibolya csokrocskákat. 2005 óta a hóvirág védett növénynek számít, így kikerült a repertoárból. Ma a szál virág és/vagy a csoki lett a divat.  

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére