Jelenlegi hely

Debrecen - Thaly Kálmán Utcai Óvoda

Cím: 4026 Debrecen Thaly Kálmán u. 10.
Tel: 52/310-606
Email: thaly@ovoda.debrecen.hu

Óvodavezető: Terjékné Szűcs Tímea

http://thalykalmanutcaiovoda.hu/

A Debrecenimami 2012 őszi "A mi óvodánk" című pályázata keretében több szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket itt olvashatod:

  • Nagy hagyománya van a bábozásnak. Erre alapulva sok színes programot szerveznek a pedagógusok. A csoport szobák jól felszereltek, az óvónők jól képzettek. A higénia kifogástalan. Nagy és tágas az udvar, melyben sok játék található. Folyamatosan fejlesztenek, új játékokat csináltatnak, vesznek. Plusz képzések: angol, kézműves foglalkozás, zene ovi, mozgásfejlesztő torna stb. Az igényeket felmérik, és új órák bevezetésésre is nyitottak. Családias a hangulat. Nagyon jól megalapozták a gyerekem iskolában való sikeres kezdését, remek felkészítést kapott! 

Hozzászólások

A  Debrecenimami 2015/16. évi „A mi óvodánk” pályázatában szülők adtak választ arra a kérdésre, hogy „Miért szeretitek gyermeked óvodáját?” A válaszok itt olvashatók.

A bábozásnak nagy hagyománya van az óvodában, mely nagymértékben hozzájárul gyerekek fejlődéséhez.

Két gyermekem is ebbe az óvodába jár és semmi pénzért nem adnám őket más oviba, más óvónénikhez. Rengeteg szeretet, figelmet, gondoskodást kapnak. Színvonalasak az óvoda programjai (pl: Mihály-napi vásár, gyereknap, farsang hete, pünkösdölés...) és le a kappal az óvónénik előtt, hogy mennyi egyéb programot szerveznek nekik. Járnak bábszínházba, korcsolyázni, könyvtárba, múzeumba, kirándulni... Az óvodában lévő foglakozások színvonalasak, érdekesek, minden gyereket egyéniségként kezelnek - örülök, hogy ide járhatnak a gyerekeim!

Kisfiam 3 éve jár a Thaly Kálmán utcai óvodába, nem volt kérdés, hogy a kislányom is ide jöjjön. Hála a vegyes csoportnak gyermekeim egy csoportba járhatnak. Az udvar tágas, rengeteg fával és jobbnál-jobb játékokkal: nagy homokozókkal, csúszdákkal, mászókkákkal, fa vonattal... A csoportszobákba is öröm belépni, rengeteg jó minőségű játék van. Az óvónénéninkről és a dadusunkról csak "legekben" tudok beszélni. Ajánlom minden leendő ovisnak ezt az óvodát, a januári nyílt napokon bepillantást is lehet nyerni a csoportok életébe.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére