Jelenlegi hely

Lotti születése

A mi szüléstörténetünk 2016 
Kategória: Anyai szívvel

Megyesiné Vezendi Mónika vagyok 1987-ben születtem, férjem Megyesi Sándor 1985-ben született. A mi történetünk 8 éve kezdődött mikor megismerkedtünk 2008 április 24-én egy rally pályán, mindketten versenyeztünk, egymás ellen. Szerelem volt első látásra. A 6. napon ahogy találkoztunk, össze is költöztünk.

Én szedtem fogamzásgátlót előtte is kb 4 évig. 2008 júniusban elmentünk nyaralni, és akkor abba hagytam a gyógyszer szedését és vártuk, hogy jöjjön a gólya, de sajnos nem jött. Eltelt fél év még semmi, eletelt 1 év, itt már aggódtunk, hogy mi is lehet a baj. Elmentünk a nőgyógyászhoz , Endokrinológiára,  6 hónapig jártam különféle kivizsgálásokra, de kiderült makk egészséges vagyok. Ezután következett a férjem. Vele is elmentünk orvoshoz, az adrológiára, itt kezdődtek a gondok, kevés volt a sperma, alig mozgott. Orvos javaslatára herebiopszia következett. Megvolt a műtét, nem jó eredménnyelL , orvosunk közölte velünk, itt csak a lombik jöhet szóba. Közben olvasgattam a neten ezekkel kapcsolatban, így a férjem elkezdte szedni az E-vitamint, c-vitamint, tisztító kúrát tartottunk, bio kaján éltünk,  minden létező dolgon kísérleteztünk. Sajnos semmi.

2010 június 19-én összeházasodtunk, nagy lagzink volt. Teltek a hónapok, napok, órák. Egyre nyűgösebb lettem, mert már nagyon szerettünk volna kisbabát. 2011 január 1.-jétől a férjem minden vitaminról stb-ről leállt. Vissza tértünk a régi szokásunkhoz. Dolgoztunk.

2011 május 4.-én, névnapom valami furcsát éreztem. Meg kellet volna jönnie, erre fel barna valami volt. Másnap tesztet csináltam, reggel 04:45-kor és igen, ott volt a 2 csík, amit el se hittünk a párommal!!! Telefonálás mindenkinek: szülőknek, munkahelynek,  reggel 8-kor hívtuk, hogy ma nem tudunk menni dolgozni, orvoshoz kell mennünk. El is mentünk a  Debreceni Klinikára, és ott megvizsgáltak, és megállapították,  hogy 3-4 hetes terhes lehetek. 1 hét múlva kontroll. Nagyon de nagyon boldogok voltunk!

1hét múlva vissza mentünk, és igen minden rendben volt, felvettek kismamaként és kiírtak táppénzre, mert nagyon vékony voltam, így veszélyeztettet kismama lettem. És minden féle kisérlet nélkül jött össze a baba, természetes úton. Az égvilágon semmi jele nem volt a terhességemnek se hányinger, se rosszullét. Eljött a 12. hét a nagy vizsgálat, minden a legnagyobb rendben volt. Igaz a nemét nem tudták megmondani, mert már itt szégyenlős volt. Következett a 18. heti ultrahang, afp, cukorszint mérés. Itt is minden rendben volt, igaz a cukor lett magas, mert előtte sok-sok szőlőt ettem, és nem tudtam, hogy nem lehet. Következett a 24. heti 4D ultrahang, ide eljött velünk a húgom is. Néztük a mi kisbabánkat, itt 90%-ban mutatta meg magát, hogy kislány, aminek nagyon örültünk, mert apukám mindig hivosgatott,  amikor mentem az ultrahangra, biztos, hogy kislány lesz (nagyon lányos párti). Mondtuk neki,  nem tudjuk teljesen, bele volt betegedve amíg meg nem született Lotti Liza. 32. heti ultrahang következett, itt is minden rendben volt.

Rá egy hétre valahogy elindult a szülés. 2 ujjnyira nyitva voltam, barna kis darabok jöttek ki belőlem(bocsi), hívtam a szülésznőmet, egyből klinika, megállapították, hogy azonnal tüdőérlelőt és magnéziumot kell hogy kapjak, megállítsák a szülést, nehogy  koraszülés legyen. Sikerült megállítani, 8 órát feküdtem a szülőszobán,  mire lement minden az infuzióban. Kötelező fekvés volt a következő 8 hét. 1 hét után haza engedtek, de semmi bajom nem volt. Nst-re jártam minden másnap.

Eljött a 40. hét hajnali 01:30-kor elfolyt a magzatvíz első fele. Hívtam a szülésznőmet,  mondta várjunk még. Elfolyt a másik fele 02:30-kor,  azt mondta a szülésznő, hívjunk a mentőt. Beértünk a klinikára, 2 ujjnyira voltam nyitva, megvizsgáltak, felrakták az nst-t. Jött is a szülésznőm, reggel 05:30-ra, megnézett, meg volt a beöntés. Semmi fájdalom nem volt. (az egész terhesség alatt sem volt  se jósló, se hát se semmi)
8 órára bejött az orvosom is, megkaptam a oxitocint és a epidurálist, innentől kezdve csak vártunk és vártunk hogy táguljak és hogy szülhessek. Külön apás szülőszobába voltunk, olyan mint egy kis szállodai szoba, csak a szülésznőnk, orvosunk és férjem volt ott.
Délelőtt 11óra: itt már szülés lesz, jöttek a nyomások, nyomnom kellett, jött az orvos is és 11:37 perckor megszületett a kislányunk Megyesi Lotti Liza -  2012.01.06.11:37. 3690 gr 51 cm-rel. Makk egészséges! Azóta minden perc az övé, imádni való kiscsaj. 8 hónapos koráig szopizott.

 

Megyesiné Vezendi Mónika története

 

Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
Dr Kozma Bence
Golenyák Csilla

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Előzzük meg a bajt!  –  A nyári szünetben is legyenek biztonságban!

Előzzük meg a bajt! – A nyári szünetben is legyenek biztonságban!

A nyári szünet alatt sok veszély leselkedik a gyerekekre, ilyenkor érdemes jobban odafigyelni rájuk. Ahhoz, hogy a nyár gondtalan legyen, felhívjuk a figyelmet néhány hasznos tudnivalóra.
Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Magyarországon a cöliákia becslések szerint a lakosság körülbelül 1%-át érinti, ami közel százezer embert jelent. A gluténmentes étrendet követők köre ennél tágabb: hazai adatok szerint a 15 éves és idősebb magyarok 1,8%-a követett gluténmentes diétát, a nem-cöliákiás gluténérzékenység pedig egyes becslések szerint már több százezer embert is érinthet. (1;2) Ezért a gluténmentes étkezés nem egy szűk, elszigetelt probléma, különösen akkor nem, ha a gyerekeket nézzük. Egy diagnózis vagy tartós étrendi korlátozás nemcsak a gyereket érinti, hanem az egész család hétköznapjait átrendezi: a bevásárlást, az uzsonnacsomagolást, az óvodai és iskolai ünnepeket, a menzával kapcsolatos döntéseket, a kirándulásokat és sokszor még azt is, hogy a szülő mennyire érzi biztonságban a gyerekét egy közösségi étkezési helyzetben.
Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére