Jelenlegi hely

Küzdelmes kezdetek

A mi szüléstörténetünk 2016 
Kategória: Az élet írta 

2014.01.26-ára vártuk kisfiúnkat. 01.18.-án be kellett mennem vizsgálatra, majd a doktorok egy magzatvízvizsgalat után úgy döntöttek, hogy meginditják a szülést. Délelőtt 9 órakkor küldtek fel a szülőszobára, ott vérvetel, nst.. minden, ami ilyenkor kell.

Este 19:20 perckor megszületett gyönyörü kisfiam Kristóf Kornél. Másnap estig minden rendben volt. Utána észrevették hogy elkezdett sárgulni. 01.24.én engedtek minket haza. Mint mindenki , én is alig vártam. Ám nem sokáig élvezhettük az otthonlétet.

01.26.án reggel észrevettük hogy nem olyan mint az előző napokban, bágyadt, állandóan aludt, amit evett az mind keresztül ment rajta. Délutánra ki kellett hívnunk az ügyeletet, megvizsgálták, az orvos rotavirusra gyanakodott, hivta a mentőket. Ahogy beértunk, azonnal az intenzív osztályra küldtek minket. Ott vérvétel, lázméres. Engem haza küldtek, nem maradhattam ott. Másnap reggel, mikor bementünk, még akkor is csak találgattak. Egy széklet tenyésztés után már tudták, hogy tényleg rotavirus. Ahogy az osztályon megtudták, hogy virusos a kisfiam, leakarták rakni a fertőző osztályra, egy orvos viszont nem engedte, amiért a mai napig hálásak vagyunk :) Teljesen legyengült. Inkubátorba rakták. Csövek lógtak mindenhonnan, a kiszáradás határán volt. Folyamatos gyógyszerek, folyadékpótlás. 7 napig feküdt az intenzív osztályon, a 8.napon ahogy bementünk közölték, hogy leviszik a csecsemő osztályra, mert jobban van. Ott még 4 napig feküdtünk, már csövek és inkubátor nélkül. Alattomos egy virus.. A 12. napon szóltak, hogy mehetünk haza.

Hazaértünk, és egy pár napig minden jól ment, de megint nem sokáig élvezhettük otthon. 2014.02.18-án megint rosszul volt, lázas lett, mindent kihányt.  Azonnal orvoshoz mentünk, aki be is küldött minket az ügyeletre. A csecsemő osztályon azonnal felismertek minket :) , és ismét 3 napos megfigyelés, vizsgálatok, vérvétel, hasi ultrahangok következtek. Amint rájöttek mi a probléma, egy veleszületett "betegség" miatt nem tudta megemészteni az ételt. Közölték hogy műtét lesz, és addig nem ehet. Ne tudja meg senki, hogy milyen,  amikor az 1 hónaposunk nem ehet 24 órán keresztül! A 4.napon volt a beavatkozás. Egy órás műtétről volt szó, de egy örökkévalóságnak felelt meg.  Altatásban. Végig csak arra tudtam  gondolni, hogy mi lesz ha nem kell fel, vagy mi lesz ha nem sikerül a műtét? Csak egy gyomorműtétről volt szó. 1 óra múlva visszamentünk. Éppen akkor tolták ki, szonda, csovek... Ez ismerős volt. Ahogy átrakták az ágyba felkelt, meglátta apát és egy hatalmas vigyorral üdvözölt minket. :) Utána egyből sírás, ugyanis már több mint egy napja nem kapott enni, még egy korty vizet sem. Szépen lassan elkezdték 10 ml vízzel, hogy nézzék a reakciót. 10 ml-ként mentünk felfele. Ha jol emlékszem, akkor 4-5 napig még bent tartották. Egyik nap én , másik nap apa maradt bent éjszakára. Utolsó éjszaka pont apa volt vele. Ahogy hazaértem telefonált este, hogymásnap jönnek haza :)

Azóta eltelt egy kis idő, és már csak egy műtéti heg emlékeztet minket arra az időszakra. Nehéz volt, de kibirtuk. Ma már egy gyönyörű 2èves életvidám kisfiú! :) , ès már van egy öcsike is, aki 1 éves. :)

Zelenàk Nikolett története

Kenézy Gyula Kórház
 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére